reklama

Za prvých 9 mesiacov sa počet nehôd zvýšil o pätinu

Počet dopravných nehôd na cestách okresu Trnava za prvých deväť mesiacov tohto roka vzrástol takmer o pätinu.

V období od 1. januára do 30. septembra 2012 zaznamenala polícia v trnavskom okrese 266 dopravných nehôd, čo je o 41 viac ako v rovnakom období vlaňajška.

O život prišlo päť ľudí, čo je rovnaké číslo ako v minulom roku, 17 ľudí utrpelo ťažké zranenia (+3) a 148 sa zranilo ľahko (+35). Alkohol bol zistený pri dvadsiatich dopravných nehodách, čo je o jeden prípad viac v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2011.

Na území Trnavského kraja bolo podľa informácií hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej za tri štvrtiny roka zaevidovaných celkom 956 dopravných nehôd, čo predstavuje pokles o 76 udalostí.

V kraji zahynulo 32 ľudí, o dvoch menej ako vlani za prvých deväť mesiacov. Najviac obetí, až osem, si vyžiadali nehody v dunajskostredskom okrese.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Najviac dopravných nehôd spôsobili vodiči motorových vozidiel, až 837 z celkového počtu. Chodci ich zavinili 27, čo znamená nárast oproti vlaňajšku o štyri nehody a cyklisti zavinili 46, čo je o sedem viac. Najhlavnejšou príčinou dopravnej nehodovosti bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy, porušenie povinnosti účastníka cestnej premávky a nesprávna jazda cez križovatku,“ konkretizovala M. Kredatusová.

Štatistiky ukazujú, že najviac dopravných nehôd sa stalo na miestnych a účelových komunikáciách a cestách druhej triedy, k najnižšiemu počtu nehôd došlo na diaľnici, kde zomrel jeden človek.

Takmer polovica dopravných nehôd sa stala v čase medzi 12. a 20. hodinou. K najnižšiemu počtu nehôd došlo v nedeľu.

Polícia apeluje na účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali zákon o cestnej premávke, najmä, aby si vodiči a cyklisti nesadali si za volant či bicykel po požití alkoholu alebo inej omamnej látky. V súčasnom jesennom období treba dávať obzvlášť pozor na zmenu poveternostných podmienok, ktoré spôsobujú tiež zmenu povrchu vozovky. V dôsledku častých a dlhotrvajúcich hmiel býva cesta mokrá a klzká. Vodiči sú povinní prispôsobiť jazdu okolnostiam a najmä by nemali preceňovať svoje schopnosti,“ upozornila na záver krajská policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2012 11:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Za prvých 9 mesiacov sa počet nehôd zvýšil o pätinu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.