reklama

Časť zberne surovín na Linčianskej sa zmení na parkovisko

Časť priestorov slúžiacich ako výkupňa druhotných surovín na Golianovej ulici sa zmení na parkovisko. Dohodu medzi medzi mestom a vlastníkom pozemkov odsúhlasili v utorok mestskí poslanci.

Po dohode so spoločnosťou Zberné suroviny,a .s., so sídlom v Žiline, ktorá je vlastníkom pozemkov pod štyri prevádzkami na Golianovej, Veternej, Mozartovej a Bulharskej ulici, si mesto na sídlisku Linčianska prenajme 470 m2 pozemkov výkupne a vybuduje tu 22 nových parkovacích miest.

Mesto sa s predstaviteľmi spoločnosti dohodlo na ročnej cene prenájmu vo výške symbolického 1 eura.

Reprofoto: Google

Spoločnosť Zberné suroviny predložila v máji 2012 zámer rozšírenia činnosti v jestvujúcich zberniach, a zároveň predostrela zámer vybudovať novú prevádzku určenú na zber a zhodnocovanie odpadov na Coburgovej ulici.

Mesto ako dotknutá obec neodsúhlasila rozšírenie činnosti vo výkupniach na Vodárni a Prednádraží. Prišlo však k dohode o prenájme časti pozemkov pod zberňou na Linčianskej, kde mesto vybuduje nové parkovacie plochy.

Obaja partneri sa tiež dohodli, že budú hľadať vhodné riešenie v podobe preloženia troch výkupní, ktorých umiestnenie nie je v súlade s územným plánom. Nájomná zmluva na parkovisko má platiť po dobu trvania povolení na prevádzkovanie výkupne druhotných surovín.

Predpokladané náklady na vybudovanie prístupovej komunikácie a oplotenie parkoviska vo výške približne 3000 eur zaplatí mesto.

Prevádzkovanie zberu odpadu na Veternej, Golianovej a Mozartovej ulici nie je v súlade s platným územným plánom. Zástupcovia spoločnosti Zberné suroviny dospeli po vzájomných rokovaniach s mestom k záveru, že korektným riešením súčasného stavu by bolo situáciu riešiť zámenou pozemkov pod výkupňami, za pozemky vo vlastníctve mesta vhodné na vybudovanie výkupní druhotných surovín v iných lokalitách.

Na základe tohto názoru požiadala spoločnosť mesto Trnava o vytypovanie vhodných pozemkov vo vlastníctve mesta na zámenu a vybudovanie výkupní druhotných surovín. Po preskúmaní jednotlivých lokalít prichádza do úvahy na umiestnenie výkupne druhotných surovín iba pozemok na Bratislavskej ulici vo vlastníctve mesta, kde by bolo možné premiestniť výkupňu z ulice gen. Goliána.

V prípade akceptovania vhodnosti pozemku na vybudovanie výkupne spoločnosťou Zberné suroviny, bude nutné doriešiť ďalšie otázky ako sú náklady na odstránenie jestvujúcej výkupne či vybudovanie novej, ktoré by vyplynuli z prípadnej zámeny.

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2012 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.