reklama

Na radnici budú hovoriť o pamiatkach Trnavy a Trnavského kraja

Už devätnásty ročník semináru Pamiatky Trnavy a Trnavského kraja sa uskutnoční v konferenčnej sále trnavskej radnice v utorok 4. decembra.

Na podujatí vystúpia odborníci v oblasti pamiatkovej ochrany, architektúry či dejín a histórie.

Program otvorí o 13. hodine prednáška Historické jadro Trnavy pred a po vyhlásení za mestskú pamiatkovú rezerváciu Ing. Milana Kazimíra a Ing. Gabriely Kvetanovej z Krajského pamiatkového úradu v Trnave.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave Ing. arch. Milan Horák bude prednášať na tému Mesto Trnava a mestská pamiatková rezervácia, Doc. Ing.arch. Jana Gregorová, PhD. z Ústavu ekologickej a experimentálnej architektúry, Fakulty architektúry STU v Bratislave prednesie príspevok Zhodnotenie obnovy Mestskej pamiatkovej rezervácie Trnava za posledné dve desaťročia.

PhDr. Štefan Oriško, CSc., z Katedry dejín výtvarného umenia Filozofickej fakulty UK v Bratislave bude hovoriť o nálezoch a hypotézach sochárskej výzdoby západného portálu Baziliky sv. Mikuláša.

Záverečné vystúpenia seminára obstarajú Mgr. Tomáš Janura, PhD. z Historického ústavu SAV, Mgr. arch. Rastislav Petrovič z Krajského pamiatkového úradu v Trnave a Paedr. Simonne Jurčová zo Západoslovenského múzea v Trnave.

Tomáš Jancura priblíži nové poznatky o histórii kaštieľa vo Veľkej Sarve (Rohovciach), Rastislav Petrovič bude prednášať na tému Rohovský kaštieľ a jeho areál v roku 1776 a Simonne Jurčová vystúpi na tému Reliéfna výzdoba romantických architektúr v parku kaštieľa vo Voderadoch.

Ulož ako PDF
Napísal 3. decembra 2012 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na radnici budú hovoriť o pamiatkach Trnavy a Trnavského kraja”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.