reklama

Na radnici bude 21. ročník odborného seminára Pamiatky Trnavy a Trnavského kraja

Krajský pamiatkový úrad Trnava (KPÚ) v spolupráci s trnavskou samosprávou pripravujú 21. ročník odborného pamiatkového seminára Pamiatky Trnavy a Trnavského kraja.

V priestoroch konferenčnej sály trnavskej radnice budú prezentovať odborníci prednášky na témy Maliarska výzdoba empírového letohrádku v Trnave, Trnava – stredoveké tehlové mesto, jediné na území dnešného Slovenska, Bula pápeža Alexandra VI. z roku 1492 o trnavskom farskom kostole, Nové archeologické objavy v polohe Kostolec pri Ducovom, Aristokratická rezidencia Zayovcov v Bučanoch, „Nyáryovská“ kúria v Bučanoch, Výsledky reštaurátorského výskumu a obnova výtvarnej výzdoby „Nyáryovskej“ kúrie v Bučanoch, Počiatky osídlenia v okolí „Nyáryovskej“ kúrie v Bučanoch a Smolenický kaštieľ.

kpu-tt
Sídlo Krajského pamiatkového úradu Trnava

Ilustračné foto: KPÚ Trnava

Svoje príspevky na jednotlivé témy prinesú Mária Smoláková z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, Vladimír Rábik z Katedry histórie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave, samostatná výskumníčka v oblasti architektonicko-historického výskumu Jaroslava Žuffová, Tomáš Janura z Historického ústavu Slovenskej akadémie vied, Pavel Ďurko z Ateliéru DV, reštaurátor Peter Koreň, Jozef Urminský z Vlastivedného múzea v Hlohovci, Daniel Hupko zo Slovenského národného múzea – Múzea Červený Kameň v Častej, ako aj pracovníci KPÚ Trnava Peter Grznár, Matúš Sládok a Marek Zelina.

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 4. decembra.

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2014 8:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.