reklama

V múzeu sa bude hovoriť o archeologickom dedičstve, ukážu aj nálezy získané nelegálnou činnosťou

Medzinárodný deň archeológie si každoročne pripomíname tretiu sobotu v októbri. V blízkosti tohto dátumu sa konajú v inštitúciách spojených s archeológiou zaujímavé podujatia pre verejnosť.

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravilo pri tejto príležitosti prednášku na aktuálnu tému venovanú archeologickému dedičstvu, ktoré návštevníkom priblíži archeológ Krajského pamiatkového úradu Trnava Matúš Sládok.

Ilustračné foto

Návštevníci sa dozvedia čo považujeme za archeologické dedičstvo a akými spôsobmi ho treba chrániť.

Prednášajúci sa zameria na spôsoby poškodzovania archeologického dedičstva nelegálnou činnosťou a ako môžu k jeho ochrane prispieť jednotlivci.

Súčasťou podujatia je malá výstava – ide o prvé vystavenie archeologických nálezov získaných pri nelegálnej činnosti na Slovensku, predmety pochádzajú z trnavského kraja.

Andrej Sabov, archeológ ZsM

MEDZINÁRODNÝ DEŇ ARCHEOLÓGIE

Prednáška Mgr. Matúša Sládka, PhD.: ARCHEOLOGICKÉ DEDIČSTVO
a malá výstava skonfiškovaných archeologických nálezov z nelegálnej činnosti

Utorok 29. októbra 2019 o 15.00
koncertná sála Západoslovenského múzea, Múzejné nám. 3

Ulož ako PDF
Napísal 26. októbra 2019 9:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.