reklama

Ženu zachránili pred samovraždou policajti

V piatok 4. januára 2013 vyslali policajtov z trnavskej pohotovostnej motorizovanej jednotky (PMJ) do Kamenného mlyna, kde sa mala nachádzať žena, ktorá chcela spáchať samovraždu.

Policajti PMJ sa okamžite, za použitia majákov, presunuli na služobnom Passate do tejto lokality.

Prepátravali a prehľadávali okolie splavu, no žiadne auto, ani pohyb osôb, nespozorovali. Jeden z policajtov lokalitu dobre poznal a vedel, že ku splavu sa dá dostať autom po panelovej ceste. Hliadka sa teda presunula tým smerom, kde napokon našli zaparkované osobné auto Audi s trnavskou značkou. V ňom našli ženu s reznými ranami na zápästiach,“ informoval o prípade trnavský policajný hovorca Michal Hanus.

splav-kamenny-mlyn
Splav v Kamennom mlyne

ILUSTRAČNÉ FOTO

Ako dodal, policajti žene zabránili v ďalšom sebapoškodzovaní a poskytli jej prvú pomoc.

Následne privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, ktorá 31-ročnú Trnavčanku previezla do nemocnice.

Podľa informácií denníka Plus Jeden Deň zachránená žena je čerstvou matkou a trpela tzv. laktačnou psychózou. Prejavuje sa pod vplyvom hormonálnych zmien u dojčiacich žien vo forme stavov úzkosti, vidín, výpadkov pamäti či výkyvov nálad. Samotné postihnuté matky si podľa odborníkov svoj stav neuvedomujú, a preto je potrebný zásah blízkych a následne lekárov.

Podľa štatistík sa psychóza prejavuje u jednej až dvoch žien z tisíc. V piatich percentách prípadov dochádza k samovraždám, v šyroch percentách k zabitiu novorodencov.

Ulož ako PDF
Napísal 8. januára 2013 9:50. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ženu zachránili pred samovraždou policajti”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.