reklama

Trnavskí florbalisti vyprášili Malacky 24:5

Florbalisti FBC 11 Trnava vo svojom treťom domácom zápase potvrdili, že do Trnavy sa vyhrávať nechodí, skôr naopak, súperi si pomaly začínajú zvykať, že si z Malého Ríma odnášajú veľké „nákupy“.

V nedeľu 27. januára si trpkú dvojhodinovku prežili hráči klubu 1.SC Malacky. Malacky majú v oblasti florbalu bohatú históriu. V sezóne 2008/2009 dokonca ochutnali extraligu.
Do Trnavy pricestoval kolektív Malaciek s vyrovnaným skóre 75:75 a zákonite sa dal očakávať tesný súboj.

Bohužiaľ pre súpera, k vyrovnanému súboju nedošlo. Trnavčania začali nahlodávať obranu hostí už od úvodných minút. Naopak, Malacky ohrozovali domáceho brankára iba sporadicky z pološancí. Po úvodnej tretine svietilo na tabuli v MŠH Trnava skóre 8:0 pre FCB 11, a tak ako hlasno konštatovalo 35 zúčastnených divákov, bolo vymaľované.

fbc11
Florbalisti FBC 11 zdravia fanúšikov po vyhratom zápase

V druhej tretine bolo cítiť, že obrana Trnavy začala vystrkovať ofenzívne rožky, z čoho pramenil na jednej strane ešte útočnejší florbal, avšak ruka v ruke prišlo aj trochu viac priestoru pre o česť bojujúceho protivníka. Druhá tretina skončila výsledkom 8:2.

V tretine tretej sa Trnava rozhodla rozšíriť hru na tri útoky. Tempo mierne upadlo, čo využil súper na zvýšenie aktivity, avšak gólostroj domácich sa ani tak nezastavil a súperovi nadelila aj tretiu osmičku. Tretia tretina 8:3, konečný výsledok 24:5 pre FBC 11.

V dobrom svetle sa ukázal uzdravený maród Michal Duran (8+2) a ešte iba šesnásťročný Jakub Fakovec (5 + 1). Len tak ďalej, chlapci!

FBC 11 Trnava Malacky 24:5 (8:0, 8:2, 8:3)
Body FBC 11 Trnava: Duran 8+2, Fačkovec 5+1, Matuška 2+4, Tisoň 3+2, Vanta Matej 2+2, Sztruhár 2+1, Balák 1+2, Vanta Matúš 1+1, Mahaj 0+2, Naništa 0+1, Babčan 0+1.

Zápasový program vo februári:
10.2. SeaHorsesBA – Trnava
17.2. Trnava – SeaHorses BA
23.2. Trnava – Legislatívna smršť
24.2. Trnava – Lido B

V aktuálnej tabuľke patrí Trnavčanom druhá priečka so ziskom 16 bodov v desiatich zápasoch.

ONDREJ BALÁK #39

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2013 8:17. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.