reklama

Jarnú časť sezóny odohrá Spartak na svojom štadióne

Hľadanie prechodného domova pre futbalistov Spartaka nateraz skončilo.

Klub urobil všetko pre to, aby hral odvetnú časť Corgoň ligy v sezóne 2012/2013 na svojom štadióne. A keďže všetky zainteresované strany vyslovili kladné stanovisko, „bílí andeli“ budú hrať na jar počas rekonštrukcie Štadióna Antona Malatinského v domácom prostredí!

Zo začiatku sa hovorilo o menších štadiónikoch v regióne, neskôr bolo takmer hotovou vecou NTC v Senci, potom sa rozprávalo o Dubnici. Napokon nečakane Štadión Antona Malatinského.

Najprv to boli všetko len úvahy a diskusie v rámci klubu. Reálne vyzerala alternatíva v Senci, žiaľ, pre vyťaženosť reprezentáciami táto možnosť padla. Následne sme vstúpili sme do rokovaní s Dubnicou. V tomto klube však prebiehajú zmeny v rámci vlastníkov a tak sme sa čoraz viac začali zaujímať myšlienkou hrávať v Trnave,“ hovorí generálny manažér Spartaka Jozef Valovič, ktorý mal od majiteľov klubu poverenie na koordináciu pri hľadaní nového pôsobiska.

stadion-spartaktrnava
Cestovanie za domácimi zápasmi nateraz pre hráčov aj fanúšikov nie je aktuálne

Ešte pred samotným Štadiónom Antona Malatinského sa spomínal aj prechodný domov na trnavskom Rybníku.

Majiteľa klubu ponuka myjavskej spoločnosti Sedasport zaujala. Ide o riešenie malého štadióna, s kapacitou 4-tisíc divákov. Z hľadiska časového by bolo možné hrať na tomto štadióne až niekedy v máji, čo neriešilo okamžitú situáciu. Ale nie je vylúčené, že táto alternatíva nebude reálna od novej sezóny. V hre je však aj možnosť, že aj budúci súťažný ročník odohráme na svojom štadióne,“ pokračuje Valovič.

Hrať jarnú časť na svojom štadióne si však bude vyžadovať aj niektoré stavebné úpravy. Klub už v tomto smere začal konať.

Urobili sme už všetky potrebné kroky. Licenčná komisia SFZ nám stanovila kritériá, za akých môžeme jar absolvovať v Trnave. Tie sme splnili, na vedomie to zobral aj SFZ, súhlasila aj ÚLK. Počas jarnej časti bude otvorená západná tribúna, ktorá bude mať kapacitu 3250 miest na sedenie. Zároveň budú na nej VIP miesta a priestory pre novinárov. Za západnou tribúnou vyrastie dočasné zázemie, v tzv. kontajnerovom systéme. Budú k dispozícii šatne, priestory pre delegáta, rozhodcov, antidopingová miestnosť, ošetrovňa, sklad, VIP priestory, press centrum, toalety. Samozrejmosťou bude bufet pre divákov. Vstupy na západnú tribúnu budú zo Športovej ulice, z oboch strán. Zároveň počas jari ostane k dispozícii južná tribúna. Ostatné tribúny budú zaplachtované, budú na nich prebiehať stavebné práce,“ dodal generálny manažér.

Samozrejme, dotiahnuť zostávajú ešte viaceré detaily, ako napríklad miesta pre permanentkárov, majiteľov voľných vstupeniek, miesto pre rodinný sektor či miesta pre kamery a novinárov. Nezabúda sa ani na kamerový systém či ozvučenie štadióna, keďže celé zázemie sa nachádza v priestoroch východnej tribúny, ktorá už k dispozícii nebude. O všetkom bude klub včas informovať.

Isté je ale jedno, črtá sa riešenie, ktoré bude pre fanúšikov najlepšie. Úvodný jarný duel 2. marca s Nitrou však bude ešte v štandardnom režime, bez akýchkoľvek obmedzení.

Klub pôvodne plánoval aj rozlúčku so starým štadión, vzhľadom na to, že sa bude na štadióne hrávať Corgoň liga aj naďalej, aj keď počas stavebných prác, tá sa v tejto chvíli stáva bezpredmetnou.

(Tlačová správa FC Spartak, a.s.)

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2013 12:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jarnú časť sezóny odohrá Spartak na svojom štadióne”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.