reklama

Deň čísla 112: študenti a žiaci sa zoznámili s prácou záchranárov

Európska únia (EÚ) si symbolicky 11. februára piaty rok po sebe pripomína Európsky deň čísla tiesňového volania 112. Tento deň je jedinečnou príležitosťou každého členského štátu EÚ priblížiť občanom číslo, ktoré im môže zachrániť život.

Napriek tomu, že číslo 112 funguje v EÚ už viac ako dvadsať rokov, len jeden zo štyroch Európanov vie o tom, že je použiteľné vo všetkých 27 štátoch EÚ. Slovensko patrí ku krajinám s nadpriemerným povedomím o 112 ako jednotnom európskom čísle tiesňového volania. Podľa štatistík znalosť o „stodvanástke“ má 47 percent Slovákov.

izs-112
Koordinačné stredisko IZS v Trnave

V tomto roku sa do zorganizovania Dňa 112 plánuje zapojiť viac ako 25 európskych krajín. Vo väčšine z nich sa uskutočnia prezentácie o čísle tiesňového volania 112 na školách či Dni otvorených dverí na centrách príjmu tiesňového volania na 112.

Na Slovensku sa 11. februára uskutočnili v siedmich krajských mestách propagačné aktivity, ktoré sú zamerané najmä na deti a mládež. Práve deti a mladiství sú skupinou, ktorá je pomerne častým pôvodcom neoprávnených volaní.

Študenti a žiaci z Trnavy a okolia absolovovali na pôde Obvodného úradu v Trnave, sídle Koordinačného strediska Integrovaného záchranného systému (IZS), edukatívne prezentácie na tému Čo robiť, keď je bezprostredne ohrozený život, zdravie, majetok, ukážky posyktovania prvej pomoci, činnosti záchranných zložiek, zoznámiť sa tiež mohli s činnosťou koordinačného strediska IZS priamo v jeho sídle.

izs-112-ziaci
Súčasťou programu boli aj ukážky poskytovania prvej pomoci

Osvetou chce Ministerstvo vnútra SR prispieť k zvýšeniu povedomia o správnom používaní čísla 112, a tým aj k zníženiu neoprávnených hovorov. „Zároveň v časoch, keď slovenskí občania v čoraz väčšej miere cestujú za prácou, štúdiom či zábavou, chceme upriamiť pozornosť na existenciu európskeho čísla tiesňového volania 112, vďaka ktorému môže byť našim občanom poskytnutá pomoc v tiesni nielen na Slovensku, ale aj inde v EÚ,“ povedal štátny tajomník ministerstva vnútra SR Jozef Buček.

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2013 14:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.