reklama

Polícia pre nepriaznivé počasie prijíma opatrenia na sprejazdnenie ciest

Kalamitný stav počasia vplyvom sneženia pretrváva, z dôvodu uzatvorenia hraničného prechodu Rajka sa komplikuje doprava kvôli odstaveným kamiónom. Polícia okamžite začala vzniknutú situáciu operatívne riešiť.

Cestou operačných stredísk sme zabezpečili, aby Česká a Poľská republika zastavila premávku kamiónov na naše územie. To znamená, že už pred vstupom na územie Slovenskej republiky sú kamióny odstavované na odstavných plochách. Cieľom je zabránenie tvorby ďalších kolón a tým aj sprejazdnenie ciest,“ informoval hovorca trnavskej krajskej polície Michal Hanus.

Maďarsko uzatvorilo do odvolania diaľničný hraničný prechod Rajka pre nákladné motorové vozidlá. Z dôvodu odstavených nákladných vozidiel sa komplikuje doprava na viacerých úsekoch ciest.

cesty-sneh-cifer

Ilustračné foto

V teréne je maximálny počet policajtov, ktorí usmerňujú dopravu. Vyzývame vodičov, aby sa riadili ich pokynmi,“ upozorňuje Hanus.

Trnavská polícia nákladné vozidlá nad 7,5 tony smerujúce po diaľnici  D1 v smere na Bratislavu otáča späť na križovatke Voderady smerom na rýchlostnú cestu R1. Na diaľnici D1 je zhustená premávka z dôvodu, že v pravom jazdnom pruhu sú odstavované nákladné vozidlá a doprava pre osobné vozidlá je smerovaná do jedného jazdného pruhu. Dopravná situácia je značné komplikovaná.

Vodičov, ktorí smerujú do Bratislavy polícia vyzýva, aby použili starú cestu.

Upozorňujeme vodičov, aby zvýšili pozornosť za volantom. Nakoľko sa na vozovke nachádza vrstva kašovitého snehu, tak okrem zvýšenej pozornosti, je potrebné znížiť rýchlosť a dodržiavať bezpečnú vzdialenosť medzi vozidlami. Dodržiavaním týchto zásad sa tak vyhnete zbytočným kolíznym situáciám.
Zvýšená opatrnosť je namieste aj v prípade ostatných účastníkov, najmä chodcov. Tí by mali dávať pozor hlavne na priechodoch pre chodcov. Treba si uvedomiť, že brzdná dráha vozidla sa pri zasnežených cestách predlžuje, preto pri nepozornom vkročení na vozovku sa tak vystavujú možnému riziku stretu s vozidlom
,“ doplnil hovorca trnavskej polície.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2013 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.