reklama

Na diaľnici pri Červeníku sa zrazili dva kamióny

Vo štvrtok 7. marca po 23. hodine došlo na diaľnici D1 pri Červeníku v smere od Hlohovca na Piešťany k dopravnej nehode dvoch kamiónov.

Do pravdepodobne pokazeného poľského kamióna stojaceho na krajnici nabúral zozadu 42-ročný vodič z Česka, ktorý sedel za volantom slovenského kamióna.

V dôsledku nárazu boli oba kamióny odhodené do priekopy, a zároveň bol zablokovaný pravý jazdný pruh. Poľský kamión bol odstránený z cesty ráno okolo tretej hodiny. Na odstránení slovenského kamióna sa ešte stále pracovalo v piatok dopoludnia. Pri nehode utrpel český vodič ľahké zranenia, poľský vodič sa nezranil. Dopravná nehoda sa zaobišla bez alkoholu. Polícia presné príčiny dopravnej nehody a mieru zavinenia vyšetruje,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Podľa slov hovorcu krajských hasičov Mariána Hrušku na mieste zasahovali hasiči z Hlohovca a Trnavy.

Zasahujúci hasiči zistili, že na havarovanom kamióne je odtrhnutá a prerazená nádrž na pohonné hmoty o objeme 1000 litrov, z ktorej unikala nafta. Z tohto dôvodu bola na miesto udalosti povolaná hasičská jednotka z Trnavy s ekologickým vozidlom IVECO DAILY a bola vyrozumená aj Slovenská inšpekcia životného prostredia – odbor inšpekcie ochrany vôd. Hasiči z Hlohovca na havarovanom vozidle vykonali protipožiarne opatrenia, pričom počas celého zásahu osvetľovali miesto udalosti osvetľovacím agregátom. Po príchode hasičov z Trnavy bola nádrž na PHM zabezpečená proti ďalšiemu úniku a zvyšná časť nafty v objeme približne 120 litrov bola následne pomocou špeciálneho čerpadla prečerpaná do pripravených nádob a s vedomím majiteľa spoločnosti, vlastniacej havarovaný kamión, prevezená na hasičskú stanicu do Trnavy. Miesta úniku nafty boli posypané sorpčnými látkami a komunikácia očistená,“ povedal k zásahu hovorca KR HaZZ v Trnave.

Fotografie HaZZ z miesta nehody:
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2013 9:51. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.