reklama

Slovenskí vysokoškoláci zabojujú O pohár rektora UCM vo futbale

Po nečakane úspešných a futbalovo kvalitných predošlých ročníkoch futbalových turnajov sa organizačný výbor v spolupráci s Kabinetom športu a telesnej výchovy FMK UCM aj tento rok rozhodol usporiadať Medziuniverzitný futbalový turnaj O pohár rektora UCM.

Podujatie sa uskutoční v utorok 9. apríla v areáli AŠK Slávia Trnava.

Účasť na turnaji potvrdili okrem posledných víťazov zo Selye univerzity Komárno a MTF STU Trnava aj Katolícka univerzita Ružomberok či nitrianska univerzita Konštantína Filozofa. Rovnako ako minulý rok prídu aj študenti Technickej univerzity zo Zvolena a VŠEMvs z Bratislavy. Spomenuté univerzitné tímy doplnia mužstvá zastupujúce jednotlivé fakulty UCM a takisto aj mužstvo Trnavskej univerzity.

Organizátori tak postupne tomuto turnaju dodávajú oficiálny rozmer celoslovenského univerzitného podujatia vo futbale.

plagat-ucm-fut

Ústrednou myšlienkou tohto projektu je poukázať na samotný pôvod hry ako takej. Keďže futbal vznikol na univerzitnej pôde, mottom nášho turnaja je vrátiť futbal ‚domov‘. Pevne veríme, že aj napriek upadajúcej popularite futbalu v našich končinách sa nám podarí poukázať na to, že práve študenti dokážu túto hru hrať s nadšením bez ohľadu na vidinu akéhokoľvek zisku. Vraciame futbalu tvár, vraciame futbal domov. Na univerzitnú pôdu,“ vyhlásil organizačný výbor v tlačovej správe.

Viac informácii o tomto projekte sa dozviete aj na Facebooku.

Pevne veríme, že univerzitný futbal dokáže prilákať nielen vysokoškolské publikum, ale aj bežných fanúšikov športu, preto všetkých srdečne pozývame v utorok 9. apríla do areálu trnavskej Slávie,“ uzatvárajú usporiadatelia turnaja.

Ulož ako PDF
Napísal 4. apríla 2013 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.