reklama

Celoslovenský medziuniverzitný futbalový turnaj o „Pohár rektora UCM sa vydaril

Univerzitné centrum športových aktivít na UCM Trnava zorganizovalo 11. mája v poradí už 6. ročník celoslovenského medziuniverzitného futbalového turnaja o „Pohár rektora UCM“. Turnaj sa uskutočnil na vonkajších futbalových ihriskách Slávie Trnava za účasti 11 družstiev z univerzít a fakúlt Slovenska.

Slávnostné otvorenie uskutočnil rektor UCM Trnava Dr. h. c. doc. Ing. Jozef Matúš, CSc., mim. prof., ktorý v príhovore vyjadril radosť nad tým, že medzi študentami na akademickej pôde je o šport stále záujem, čoho dôkazom je aj úspešné pokračovanie tejto futbalovej tradície na UCM, ktorej sa zúčastňujú už po šiestykrát viaceré univerzity z Košíc, Banskej Bystrice, Zvolena, Trenčína, Bratislavy a Trnavy.

Účastníkom futbalového turnaja prialo pekné počasie a prišli ich povzbudiť aj ich spolužiaci i priaznivci športu z iných fakúlt Trnavy. Viac ako 30 futbalových zápasov prebiehalo súčasne na štyroch ihriskách. Študenti – futbalisti zvádzali medzi sebou vyrovnané zápasy na dobrej technickej úrovni, ktoré pískali delegovaní rozhodcovia SFZ.

Víťazom turnaja sa stalo družstvo UK Bratislava, na druhom mieste skončili vysokoškoláci z UMB Banská Bystrica. Na treťom mieste sa umiestnilo družstvo IFBLR UCM z Piešťan, ktoré sa tohoto turnaja zúčastnilo po prvýkrát. Na štvrtom mieste skončil minuloročný víťaz – domáce družstvo UCM Trnava. Poháre, medaily a diplomy prvým trom najúspešnejším družstvám odovzdával rektor UCM v Trnave Jozef Matúš.

Všetci zúčastnení hráči vyjadrili spokojnosť s priebehom a organizáciou tejto športovej akcie, ku ktorej takisto prispelo pekné slnečné počasie, veľa pekných gólov a dobré športové výkony futbalistov. Študenti zároveň prejavili záujem o ďalší 7. ročník, ktorý sa uskutoční v máji 2017 opäť v Trnave.

Marián Merica

ucm-futbal1

ucm-futbal2

ucm-futbal3

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2016 6:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.