reklama

Juniorskí squashisti robia Trnave dobré meno

Víkendové majstrovstvá Slovenska juniorov v squashi potvrdili príslušnosť trnavských hráčov k absolútnej slovenskej špičke.

Zriadenie Centra talentovanej mládeže pri Sport Clube POHODA Trnava začína prinášať želané výsledky.

V dňoch 6.-7. apríla sa v Bratislave uskutočnil v poradí 14. šampionát, na ktorom sa predstavili štyria kmeňoví hráči Sport clubu Pohoda Trnava.

Skupinu tunajších úspešných juniorov dopĺňali Martin a Tomáš Lizúchovci z Liptovského Mikuláša, ktorí patria do CTM od začiatku sezóny 2012/2013.

Najvýraznejší úspech dosiahli po minuloročných triumfoch aj tentoraz Kristína Šmičková a Karin Velická. Obe hráčky nastúpili v kategórii G15, do ktorej vekom patria, ale aj v kategórii G17.

velicka-smickova-squash
Na kurte najväčšie rivalky a napriek tomu kamarátky. Karin Velická (vľavo) a Kristína Šmičková

Obe trnavské hráčky potvrdili, že na Slovensku nemajú v týchto vekových kategóriách konkurenciu a po vzájomných finálových zápasoch si odniesli obe po jednej zlatej a jednej striebornej medaile. Karin zvíťazila v kategórii G15 a Kristína v kategórii G17.

Z juniorov zaznamenal najlepšie umiestnenia Jakub Jakabšic. Len tri dni pred svojimi 19. narodeninami, ktoré znamenali koniec jeho juniorského veku, zvíťazil v kategórii B19 si vybojoval si zlato.

Pozitívnym prekvapením bolo umiestnenie 16-ročného Martina Sisku. Zisk tretieho miesta v kategórii B19 bol však zaslúžený. V nedeľu sa už Martin predstavil vo svojej vekovej kategórii B17. Náročné víkendové zápasy a zranenie stehenného svalu sa podpísali na záver dňa pod jeho výkony. Svoj boj o tretie miesto prehral, a tak sa musel uspokojiť s konečným nepopulárnym 4. miestom.

Martin Lizúch sa predstavil v kategórii B19, v ktorej obsadil 7. miesto. Aj pre neho, tak ako pre Jakuba Jakabšica to bol posledný juniorský turnaj.

Tomáš Lizúch odohral cez víkend svoje zápasy v kategórii B15. V Bratislave si vybojoval 3. miesto a doplnil tak zbierku medailí CTM na sedem kusov.

Na základe výsledkov majstrovstiev Slovenska, ale aj na základe dlhodobej výkonnosti, uzavrelo vedenie squashovej asociácie nomináciu na májové majstrovstvá Európy družstiev 15 a 17-ročných hráčov.

V nominácii na šampionát, ktorý sa uskutoční v španielskom meste Girona, sú všetci naši úspešní členovia CTM.

Kristíne Šmičkovej, Karin Velickej, Martinovi Siskovi a Tomášovi Lizúchovi sa aj vďaka podpore Nadácie SPP, ktorá je partnerom Centra talentovanej mládeže tak splní jeden veľký športový sen.

Rudolf Siska
Foto: Martin Sprušanský

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2013 21:14. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.