reklama

Squashisti trnavskej Pohody bojovali v konkurencii hráčov z 27 krajín

V polovici marca zamierili kroky najlepších squashových juniorov nielen z Európy na turnaj európskej Super série GERMAN JUNIOR OPEN 2013 do nemeckého mesta Norimberg.

Trnavský SC Pohoda Trnava nominoval medzi 196 hráčov z 27 krajín sveta svojich troch najlepších hráčov, členov Centra talentovanej mládeže Kristínu Šmičkovú, Karin Velickú a Martina Sisku.

Cesta na jeden z najkvalitnejších juniorských turnajov v sezóne 2012/2013 sa uskutočnila aj vďaka finančnej pomoci Nadácie SPP, ktorá sa stala začiatkom roka partnerom Centra talentovanej mládeže.

V kategórii G15 sa predstavila Kristína Šmičková aj Karin Velická. Pätnásť hráčiek tejto kategórie rozdelil organizátor do štyroch skupín.

Karin Velická po troch víťazstvách obsadila v D skupine 1. miesto a postúpila bez problémov do finálového pavúka medzi osem najlepších. Kristína Šmičková obsadila v A skupine 2. miesto a aj ona nastúpila v ďalšom zápase medzi najlepšou osmičkou turnaja.

sqash-pohoda
Zľava Kristína Šmičková, Martin Siska, Karin Velická

Foto: Martin Sprušanský

Ďalšie zápasy oboch našich dievčat ukázali kvalitu súperiek na turnaji. Po prehrách sa nakoniec obe Trnavčanky stretli v boji o 7. miesto.

V Norimbergu sa ukázala opäť veľká kvalitatívna vyrovnanosť oboch našich squashistiek. Po päťsetovej bitke a 50 minútach na kurte nakoniec domov odchádzala spokojnejšia víťazka tohto zápasu Karin Velická.

Medzi juniormi v kategórii B17 bojoval medzi 48 hráčmi Martin Siska. Turnaj ukázal, že Martin sa dnes po kondičnej stránke vyrovná najlepším hráčom, chýba mu však ešte pretaviť tréningovú drinu do víťazstiev v dôležitých zápasoch.

Po piatkových úvodných dvoch prehrách, ktoré ho odsunuli do bojov o umiestnenie na 41. až 48. mieste si pripísal v sobotu dve víťazstvá.

Na prehre v nedeľu s reprezentačným kolegom Matejom Procházkom zo Žiliny sa už prejavila únava a nastupujúca choroba. S umiestnením na 42. mieste určite v konečnom účtovaní nebol spokojný ani Martin, ani jeho tréneri Jan Břeň a Martin Polák.

(rs)

Ulož ako PDF
Napísal 25. marca 2013 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.