reklama

V utorok popoludní postavia mládenci na pešej zóne máj

Vieme, že keď sme v Trnávke topili Morenu, akosi nám to nevyšlo, lebo zima sa držala vlády zubami – nechtami, ale vstúpili sme si do svedomia a rozhodli sme sa, že to napravíme: v utorok 30. apríla o 16. hodine pred radnicou svedomito privítame jar stavaním mája a veselou muzikou v podaní folklórneho súboru Trnafčan.

Vymysleli sme to prefíkane, lebo mladý stromček zdobený pestrými stužkami je už celé stáročia spoľahlivým tradičným symbolom obnovy života v prírode a radosti z víťazstva jari.

Ako je na Slovensku zvykom, stavaním mája sa aj označujú domy, kde býva dievča súce na vydaj.

Máme zaručené informácie, že ani v Trnave to nie je inak, preto mladým mužom bez záväzkov odporúčame, aby na Hlavnej ulici zbystrili pozornosť.

Krásnych dievčat v jarnej úprave je tu zrazu ako maku.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Plagát:
maj-2013

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2013 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.