reklama

Do noci kostolov 2013 sa zapojí v Trnave päť chrámov

Celkovo 185 otvorených kostolov na celom území Slovenska, viac ako 28-tisíc návštevníkov podujatia len v chrámoch Trnavskej arcidiecézy. To sú krátke štatistiky minuloročnej Noci kostolov.

Netradičné podujatie, ktoré vhodne spája hĺbku kresťanskej spirituality s historickou, kultúrnou a spoločenskou dimenziou človeka si našlo množstvo priaznivcov. Hoci podujatie v tomto roku nemá oficiálneho garanta, obetaví dobrovoľníci spolu s duchovnými na celom Slovensku pripravujú aj v tomto roku na Noc kostolov opäť niečo výnimočné.

V meste Trnava bude zapojených celkovo päť kostolov. Bazilika sv. Mikuláša láka návštevníkov sprístupnením svojho historického bohatstva – možnosťou výstupu na veže, prehliadkou krypty a karnera, či zaujímavých kultúrnym programom v podaní Bratislavského chlapčenského zboru, Jany Andevskej a ďalších.

noc-kostolov12
Podujatie prilákalo vlani aj predvlani do trnavských chrámov tisíce ľudí

Novinkou tohto ročníka bude historicky prvé sprístupnenie obnovenej veže kostola sv. Jakuba, ktorý Trnavčania poznajú aj ako františkánsky. Program tohto kostola rovnako ako aj farského chrámu na Tulipáne bude osobitne zacielený tiež na deti a mladé rodiny.

Kostol na Tulipáne láka návštevníkov aj na koncert Cirkevného konzervatória Bratislava, či ochutnávku omšového vína rádu Paulínov. Do programu sa zapája tiež nová farnosť na Prednádraží a Evanjelický kostol.

S pomerne zaujímavou ponukou sa toho roku pripojili dobrovoľníci obnovujúci zrúcaný kostol na Katarínke, ale aj niektoré ďalšie okolité mestá a obce.

Cieľom podujatia je, aby si každý, kto vstúpi do otvoreného chrámu, odniesol pozitívnu skúsenosť s kresťanstvom a v priestore chrámu zažil netradičnú ponuku.

Noc kostolov prináša vnímanie živého kresťanstva výnimočným spôsobom. Vstúpiť môže každý a môže si vyberať. Mottom podujatia je biblický verš z knihy Zachriáša: „Potom už nebude deň ani noc, ale v čase večera bude svetlo.“

Viac informácií o akcii Vám poskytne portál www.nockostolov.sk.

noc-kostolov-13

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2013 13:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do noci kostolov 2013 sa zapojí v Trnave päť chrámov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.