reklama

Kraj vydal sprievodcu cyklotrasami trnavského regiónu a južnej Moravy

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vydal sprievodcu krajskými cyklotrasami.

Súčasťou balíčka, ktorý je k dispozícii na vrátnici Úradu TTSK, v lokálnych cyklokluboch a cyklopredajniach, je skladacia papierová mapa, brožúra Sprievodca cyklotrasami potiahnutá praktickou ochrannou fóliou, leták a CD, ktoré ponúka papierové materiály v digitálnej forme, navyše v nemeckej a anglickej mutácii.

TTSK vydáva informačné materiály v rámci projektu Rozvoj spolupráce Juhomoravského kraja a Trnavského samosprávneho kraja v oblasti cyklistiky, preto tu nachádzame aj cyklotrasy susedného Juhomoravského kraja.

Spolu bolo vydaných 10-tisíc máp, brožúr a letákov, ako aj 5000 kusov CD nosičov. Všetky materiály sú k dispozícii zadarmo,“ uviedol hovorca TTSK Patrik Velšic.

sprievodca-cyklo-vuc
Balíček pre cykloturistov je k dispozícii zadarmo na vrátnici Úradu TTSK, v cyklocentrách a cyklokluboch

Mapa je obojstranná, na jednej strane je zobrazený mapový podklad Trnavského samosprávneho kraja so všetkými zakreslenými cyklotrasami, na druhej strane je zobrazený mapový podklad Juhomoravského kraja so všetkými zakreslenými cyklotrasami.

Brožúra obsahuje mapové zobrazenie oboch krajov spolu s vytipovanými cyklotrasami z TTSK a JMK, ku ktorým sú podrobne rozpísané priebehy trasy, obtiažnosť, charakteristika trasy a samotný popis s fotodokumentáciou zaujímavostí na konkrétnej trase. V záverečnej časti je uvedený zoznam certifikovaných zariadení Vitajte cyklisti v TTSK

Pre priaznivcov cykloturistiky ponúkne sprievodca 13 cyklostrás na území Trnavského kraja a ďalších 11 trás na južnej Morave.

Keďže v našej krajine prakticky neexistujú samostatné a od ciest oddelené cyklocesty, väčšina značených trás vedie po klasických verejných komunikáciách. Mapy však ponúkajú aj niektoré trasy a úseky vedené mimo motorizovaných ciest.

Súčasťou projektu je aj spustenie webových stránok a aplikácií. S vytipovanými trasami na území Trnavského aj Juhomoravského kraja sa môžu záujemcovia bližšie zoznámiť na stránkach www.cyklo-jmk-ttsk.eu a www.cykloportal.trnava-vuc.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2013 10:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj vydal sprievodcu cyklotrasami trnavského regiónu a južnej Moravy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.