reklama

Nadšenci fotografie sa zídu v amfiteátri na 4. ročníku FoTTofestu

Štvrtý ročník súťažnej výstavy fotografií pod holým nebom s názvom FoTToFest sa uskutoční v sobotu 8. júna od 13. hodiny v mestskom amfiteátri.

Ako diváci aj súťažiaci sú vítaní všetci nadšenci fotografie, trnavský domicil nie je podmienkou.

Obľúbený letný sviatok fotografie a fotografov organizuje trnavský fotoklub Iris v spolupráci s mestom Trnava.

FoTToFest je venovaný 775. výročiu slobodného kráľovského mesta Trnavy prostredníctvom zvláštnej súťažnej kategórie s názvom Trnava. Novinkou tohtoročnej výstavy je aj vyhlásenie ďalších štyroch súťažných kategórií – Krajina a architektúra, Reportáž a dokument, Portrét a akt a Makro. Svoju tvorbu pri tejto príležitosti môžu prezentovať vedľa seba všetci amatérski fotografi bez ohľadu na vek a skúsenosti. Ambíciou podujatia je vytvoriť prehliadku štýlov, techník, autorských pohľadov, kreatívnych prístupov a tvorivých názorov a zároveň vytvoriť príležitosť na spoznávanie nových priateľov, výmenu skúseností a kontaktov,“ informovala Elena Ursinyová z referátu komunikácie mestského úradu.

fotofest
Podujatie určené pre priateľov fotografie sa uskutoční v priestoroch mestského amfiteátra

Pre vystavujúcich bude pripravená závesná sieť, na ktorú bude možné pripevniť fotografie prostredníctvom štipcov, spôn a pod. Klince nesmú byť použité. Zarámované alebo ťažšie paspartované fotografie, ktoré by nevyhovovali nosnosti sietí, organizátori odporúčajú umiestniť na stromy, plot alebo vlastné stojany. Na ochranu pri náhlej zmene počasia organizátori odporúčajú účastníkom, aby si priniesli aj vhodné obaly na ochranu svojich fotografií.

Každý návštevník pri vstupe dostane jeden samolepiaci fotobod, ktorý môže prideliť podľa vlastného vkusu ľubovoľnej kolekcii fotografií. Fotobody bude možné nalepiť na voľne zavesenú kartu účastníka a sú neprenosné. Autor s najväčším počtom fotobodov sa stane víťazom publika. Fotografie alebo fotografické cykly budú hodnotené aj odbornou porotou, zloženou z významných fotografov a výtvarných pedagógov.

Vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie ocenení bude o 17.30 h.

Organizátori si vyhradzujú právo v opodstatnených prípadoch zamietnuť prezentáciu fotografií, ak sú v rozpore so všeobecne platným etickým kódexom alebo v rozpore s platnou legislatívou SR.

FoTToFest je podujatie bez registračných poplatkov pre účastníkov a voľným vstupom.

Plagát:
Fottofest plagát 2013 krivky

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2013 10:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.