reklama

Obyvatelia chcú zabrániť tranzitu dopravy cez uličky na Špíglsáli

Niektoré ulice na trnavskom Špíglsáli čakajú dopravné zmeny. Iniciovali ich samotní obyvatelia v snahe o odstránenie tranzitnej dopravy z úzkych uličiek najmä v čase rannej dopravnej špičky.

Nepáči sa im, že mnohí vodiči v snahe vyhnúť sa kolónam pred svetelnou signalizáciou na križovatke ulíc Moyzesova-Vansovej-Bottova jazdia okolo ich domov cez úzke uličky, ktoré nie sú dimenzované na zvýšený nápor dopravy.

S vlastným návrhom nového riešenia dopravnej situácie v lokalite ohraničenej ulicami Terézie Vansovej, Štefana Moyzesa a Ružindolskou prišli na mestský úrad samotní obyvatelia.

Alternatívny návrh na zmenu dopravnej situácie pripravil aj Odbor územného rozvoja a koncepcií (OÚRK) na mestskom úrade.

V hre sú tak dve možné alternatívy nového dopravného riešenia lokality Špíglsálu.

moyzesova
Vodiči najčastejšie obchádzajú kolónu pred semaforom z Moyzesovej cez ulicu sv. Cyrila a Metoda

Ilustračné foto: maps.google.com

Navrhol som, aby sme nechali rozhodnúť samotných obyvateľov, ktorý z predložených návrhov uznajú za vhodnejší. Do poštových schránok v dotknutých uliciach rozdáme letáčiky so sprievodným textom, mapkami a ponúkneme ľuďom možnosťou výberu. Na základe výsledkov hlasovania mesto osadí nové dopravné značenie,“ vysvetlil viceprimátor Bystrík Stanko.

V blízkej budúcnosti sa tak pravdepodobne niektoré ulice zmenia na jednosmerky. K podobnému riešeniu pristúpilo mesto pred časom na Kopánke.

Obyvatelia sa však môžu vyjadriť aj za zachovanie súčasného stavu.

Mesto navrhuje striedavým spôsobom vytvorenie jednosmernej premávky na uliciach Poľná, Západná, Koceľova, sv. Cyrila a Metoda, Gavlovičova, Osvaldova a Slovenská.

Odlišný návrh obyvateľov ponecháva ulicu sv. Cyrila a Metoda v obojsmernom režime, rovnako tak Západnú ulicu.

Návrh obyvateľov:
spiglsal-mapa-obyv

Návrh OÚRK:
spiglsal-mapa-ourk
Pre zväčšnie kliknite na obrázky

Ulož ako PDF
Napísal 12. júna 2013 10:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Obyvatelia chcú zabrániť tranzitu dopravy cez uličky na Špíglsáli”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.