reklama

Potulky Malým Rímom povedú v nedeľu do tajomného „Kačeráka“

Pre niektorých starších Trnavčanov familiárne „Kačerák“, pre iných tajomný kaštieľ s množstvom otáznikov bez odpovedí, a pre všetkých ešte donedávna celkom nedostupný Káčerov majer znova otvára svoje brány pre verejnosť.

Práve do tejto národnej pamiatky – vzácneho neskorobarokového objektu, ktorý bol celé storočie prísne strážený pred zrakom obyčajných smrteľníkov, povedie v nedeľu 21. júla o 15.30 h ďalšia potulka Malým Rímom, ktorú pripravila pre Trnavčanov aj návštevníkov mesta mestská samospráva.

kacerov-majer

FOTO: KPÚ Trnava

O znovuzrodení Káčerovho majera do pôvodnej podoby, ktoré sa mohlo uskutočniť aj vďaka doslova detektívnej práci realizátorov pamiatkového výskumu, porozprávajú svojím hosťom „na tvári miesta“ tí najpovolanejší – Daniela Zacharová a Milan Kazimír, pracovníci Pamiatkového úradu, ktorý má teraz v tejto budove svoje sídlo.

Náznak tajomnosti nesie aj názov ďalšej potulky Kamienky v dome hrobov, ktorá 28. júla pozýva záujemcov na židovský cintorín, kde sa budú môcť zoznámiť so zvykmi a tradíciami v židovskom pochovávaní.

Účastníci prvej augustovej nedeľnej potulky spoznajú utajené skvosty františkánskeho a jezuitského kláštora.

Tlačová správa mesta Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 19. júla 2013 8:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.