reklama

Trnavské sladovne zmodernizujú výrobnú technológiu za 3 milióny eur

Trnavské sladovne pripravujú ďalšiu modernizáciu výrobnej technológie.

Podnik so 120-ročnou tradíciou výroby pivárenského sladu plánuje investovať do nových technológií predbežne asi 3 milióny eur.

Začiatok realizácie projektu je predbežne naplánovaný na jeseň tohto roka. K postupnému spúšťaniu prevádzky chce investor pristúpiť v polovici roka 2014.

sladovne
Areál Trnavských sladovní

Zámerom je vybudovanie nového technologického zariadenia pre kombinovanú výrobu elektrickej energie a tepla – – kogeneračnej jednotky v priestore výrobného areálu LYCOS – Trnavské sladovne čím dôjde k efektívnejšiemu hospodáreniu s energiami. Zároveň dôjde aj k obnove technologickej linky na výrobu sladu s PC riadením a monitorovaním. V areáli spoločnosti budú modernizované aj jestvujúce skladovacie silá na slad, ako posledná časť celého procesu výroby. Pri stavebno – technickej rekonštrukcii síl na skladovanie sladu bude časť jestvujúcich síl nahradená novými kovovými silami s kapacitou 4 000 ton, pričom skladové hospodárstvo bude pracovať v automatickom režime, čo bude mať pozitívny vplyv na životného prostredie, pracovné prostredie, a v neposlednom rade aj kvalitu uskladnenia ako aj celú ekonomiku výroby sladu,“ uvádza spoločnosť LYCOS – Trnavské sladovne v zámere, ktorý budú posudzovať poverené orgány a inštitúcie.

K modernizácii pristupuje producent sladu z dôvodu opotrebovanosti a zastaranosti technologických zariadení.

Predmetná investícia nebude mať negatívny vplyv na životné prostredie. Práve naopak, nainštalovaná moderná technológia šetrne hospodári s energiou, čím prispeje k ochrane životného prostredia. Realizácia zámeru prinesie profit a ekonomické výhody pre investora, ale i zvýšenie zamestnanosti a tak sa napriek súčasnej hospodárskej situácií vytvoria ďalšie nové pracovné miesta,“ pripomína producent sladu, ktorý putuje z Trnavy do celého sveta už od roku 1893.

Plánovaná investícia bude zároveň znamenať zvýšenie spoľahlivosti prevádzky technológie sladovne a úsporu energií.

Navrhovaná činnosť predstavuje skvalitnenie procesu výroby sladu a modernizáciu výrobných postupov. Vďaka modernej technológii a za vysokej štandardizácie výrobných postupov dôjde k skvalitneniu výrobných procesov, úspore energie a financií,“ konštatuje investor.

Spoločnosť LYCOS vyváža svoje produkty do celého sveta. Partneri trnavskej spoločnosti sú z Českej republiky, Poľska, Ukrajiny, Maďarska, Rakúska, Chorvátska, Švajčiarska, Ruska, Brazílie či z Japonska.

Ulož ako PDF
Napísal 31. júla 2013 9:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.