reklama

Záhradkári vystavovali poklady svojich záhrad

Záhradkári sa na tohtoročnú sezónu napriek vysokým teplotám a extrémnemu suchu nesťažujú, podľa predsedníčky Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov v Trnave Dagmar Kurincovej sú s úrodou spokojní.

Pokladmi zo svojich záhrad sa pochválili na výstave ovocia, zeleniny, kvetov, byliniek a kaktusov, ktorú otvorili dnes v Katolíckej jednote Slovenska, navštíviť ju môžete aj v sobotu 14. septembra.

vystava-zahrad-3
Čestný predseda Slovenského zväzu záhradkárov Ivan Hričovský sa snažil pre záhradkárčenie získať primátora Trnavy Vladimíra Butka

vystava-zahrad-2
Bylinky Dagmar Kurincovej z Trstína získali Cenu primátora

Stoly zaplnilo to najkrajšie zo záhrad záhradkárov z Trnavy, ale aj Zelenča, Ružindola, Majcichova, Trstína, Hornej a Dolnej Krupej, Dechtíc a ďalších obcí.

Výstavu otvoril primátor Trnavy Vladimír Butko, ktorý vo svojom príhovore apeloval na prítomných študentov Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave, aby na poľnohospodárstvo nerezignovali ani v tejto dobe, kedy sa zdanlivo všetko dá lacno kúpiť v hypermarketoch.

A komu sa v tohtoročnej záhradkárskej sezóne darilo najviac?

Odborná hodnotiaca komisia v kategórii ovocia prisúdila prvé miesto Marike Pinčekovej z Majcichova za jablká Lord Lambourne, v kategórii hrozno zvíťazil Štefan Dudžák z Trnavy s odrodou Kerťanka, v kategórii zeleniny dominovala kolekcia zo záhrady Karola Cvíčelu z Trakovíc.

Najkrajšie kvetinové aranžmán vytvorila dvojica Eva Filipovičová a Katarína Olšovská z Trstína.

Cenou primátora mesta Trnava ocenil Vladimír Butko kolekciu byliniek Dagmar Kurincovej z Trstína. Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša získala Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov v Majcichove za kolekciu ovocia a zeleniny.

Zvláštnu cenu si z výstavy odniesol kaktusársky klub Islaya za vystavenú kolekciu kaktusov.

PAVOL MACHOVIČ

Ďalšie fotografie:
vystava-zahrad-1
Jablká odrody Lord Lambourne Mariky Pinčekovej z Majcichova na výstave dominovali

vystava-zahrad-5
Predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš ocenil kolekciu exponátov záhradkárov z Majcichova

vystava-zahrad-4
Celkový pohľad na okresnú výstavu

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2013 17:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.