reklama

Florbalisti FBC11 Trnava otvorili sezónu vo vyššej súťaži dvoma remízami

Florbalový tím FBC 11 Trnava po nevydarenej finálovej sérií proti Snipers Bratislava (prehra vonku 2:7, doma 9:10) ukončil sezónu v druhej lige, región Bratislava, na druhom mieste.

Trnavčanom sa však vďaka rošádam vo vyšších súťažiach naskytla príležitosť štartovať v prvej (druhej najvyššej) lige.

Keďže FBC počas roka sformoval dorastenecký a žiacky tím chlapcov, čím spĺňa kritériá pre účasť v prvej lige, vedenie sa rozhodlo vrhnúť sa do oveľa náročnejšej súťaže. Už to nebude o skupinkách nadšencov, ale o súperoch, ktorí si už po hernej aj organizačnej stránke niečo preskákali. Toto dáva možnosť trnavskému mužstvu spraviť ďalšie kroky vpred a následne odovzdať skúsenosti svojej mládeži.

Tím počas leta prešiel mnohými zmenami. Kvôli dlhotrvajúcim problémom s kolenom ukončil aktívnu činnosť fyzicky disponovaný univerzál Martin Žilinčík. Mladá nádej zo Serede, Jakub Fačkovec, sa rozhodol pomôcť novovzniknutému klubu v Seredi. Do tímu pribudli Dušan Krajčovič a Miroslav Franko. Všetkým prajeme veľa úspechov!

florbal

Ilustračné foto: Lukáš Grinaj

Súťaž sa bude hrať v dvojkolovom formáte, čo znamená, že Trnava odohrá dva zápasy v jeden hrací deň. Výhoda systému spočíva v nižšej náročnosti na počet rozhodcov a tým pádom vo vyššej kvalite rozhodovania a v nižších nákladoch na cestovanie, keďže súťaž je celoslovenská.

Nevýhodou je, že každý tím odohrá iba dva hracie dni v domácom prostredí. Doma uvidíte tranavských florbalistov v sobotu 26.10.2013 o 10:00 proti N-Sport Banská Bystrica, druhý 16:00 proti extraligovému béčku ŠK 1.FBC Trenčín„B“ a v nedeľu 16.02.2014 o 10:00 odvetu proti ŠK LIDO, druhý 16:00 s tímom z Košíc.

Cieľom pre FBC11 bude v nadchádzajúcej sezóne udržanie sa v prvej lige, čo znamená získať pozície v strede tabuľky, keďže z 13 tímov vypadáva až päť.

V prvom dvojkole sa Trnava predstavila na pôde klubu FBK Nižná nad Oravou. Po dlhej strastiplnej ceste s výhľadom na hmlou zahalené vrchy sa mali chlapci popasovať s klubom LIDO Bratislava a neskôr s B-tímom extraligovej Žiliny. Cieľom bolo doviesť domov aspoň dva body.

FBC 11 Trnava : ŠK LIDO Bratislava 3:3

Práve zápas s Lidom bol tým, kde sa očakával bodový zisk. Zároveň s nováčikovskou daňou bol tento faktor veľkým stresorom pre hráčov Trnavy. Tá odohrala značnú časť prvej tretiny pod svoje možnosti, čo sa prejavilo vo vedení Lida 0:2. Stačilo pár úspešných súbojov aby sa chlapci oťukali a so znížením stavu na 1:2 sa hra úplne vyrovnala.

Trnavčania mali možnosť hrať množstvo presiloviek, ktoré však neboli efektívne. Trnava sa trápila vďaka minimálnym rozmerom ihriska, ktoré poľahčovali defenzíve Lida, a pravdepodobne aj vďaka krátkej florbalovej príprave v hale. Nemohúcnosť Trnavy bola korunovaná inkasovaným gólom v presilovke po jednom z ojedinelých výpadov Lida. 1:3.

V tretej tretine Trnava naopak ukázala jednu zo svojich predností, a to bohatú fyzickú prípravu, keď mala z hry jednoznačne viac a zaslúžene zrovnala výsledok na 3:3. Za tohto stavu sa tímy aj rozišli a treba konštatovať, že sa body delili zaslúžene.

FBC 11 Trnava : FBC Grasshoppers Žilina “B” 3:3

Zápasy s B-tímami sú špecifické v tom, že ide buď o zácvik mládežníckych kategórií, alebo o rozohratie elitnej kategórie. Trnava mala šťastie na miernejšiu zostavu Žiliny a vycítila šancu získať body navyše, čo demonštrovala vedením 2:0 už v prvej tretine. Smolným momentom bol gól sekundu pred koncom prvej tretiny z nahodenej strely do skrumáže. 2:1

V druhej tretine Trnava pokračovala v solídnom defenzívnom výkone s nebezpečnými výpadmi, čo potvrdila zvýšením vedenia na 3:1. Vďaka nepriaznivému lósu sa v tretej tretine prejavila vyčerpanosť Trnavy a Žilina, ktorá hrala svoj prvý zápas dňa, sa ujala oprát zápasu. Trnava dokázala ustáť tlak Žiliny za cenu bodu a remízy v pomere 3:3.

Trnavčania splnili svoj dvojbodový cieľ, navyše bez prehry, čo ju bude motivovať na ďalšie dvoj-kolo 28.9.2013 v Žiline. Tam si chlapci zmerajú sily s tiež nováčikom súťaže, Detvou a dajú si aj repete so Žilinou, ktorá v domácom prostredí nastúpiazda v plnej poľnej aj s extraligovými hráčmi.

Matej Vanta, FBC 11 Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2013 8:17. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.