reklama

Z Kollárovej na Halenársku neprejdete, úsek je v pracovných dňoch preťažený

Výstavba futbalovej City Areny a komerčných priestorov v jej susedstve si vyžiadala ďalšie z viacerých plánovaných dopravných obmedzení.

Až do polovice novembra je pre dopravu uzatvorený prejazd úsekom z Kollárovej ulice na Halenársku.

Polícia upozorňuje vodičov, že v úseku sa najmä počas pracovných dní tvoria kolóny a odporúča sa mu vyhnúť.

fotka

Žiadame vodičov, aby zvážili, pri plánovaní svojich ciest, nevyhnutnosť presunu cez Kollárovu ulicu, nakoľko už v týchto dňoch evidujeme, najmä v ranných a poobedných hodinách, tvoriace sa kolóny. Polícia aj v tejto súvislosti posilní počet dopravných hliadok, najmä v križovatkách, kde budú policajti podľa potreby riadiť a usmerňovať dopravu,“ informuje hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Mnoho vodičov pri prejazde upchatými križovatkami zabúda, že nesmie vojsť do križovatky a zostať tam stáť, ak mu situácia nedovoľuje pokračovať ďalej v jazde.

Neraz sme svedkami, že jeden vodič môže takýmto správaním spôsobiť kolízie a zbytočne dochádza k zhoršeniu dopravnej situácie, až k ‚zablokovaniu‘ križovatky. Vodič je v zmysle zákona povinný sledovať situáciu v cestnej premávke, správať sa disciplinovane a ohľaduplne, aby neohrozil bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Nesprávnym spôsobom jazdy cez križovatku sa vodič dopúšťa priestupku v doprave, za čo mu polícia môže uložiť pokutu v zmysle zákona,“ upozorňuje Linkešová.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2013 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z Kollárovej na Halenársku neprejdete, úsek je v pracovných dňoch preťažený”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.