reklama

Stolná tenistka Peková na európskom Top turnaji v Belgicku ôsma

Športový areál v belgickom Blegny pri meste Liège privítal v dňoch 19. – 20. októbra 2013 na ôsmom ročníku turnaja Stiga Master Minimes 2013 tridsiatku najlepších mladých stolných tenistov a tenistiek Európy v kategórii najmladšieho žiactva.

Dievčatá a chlapci sa na turnaj prebojovali na základe výsledkov z augustových neoficiálnych majstrovstiev Európy EuroMiniChamp`s, ktoré sa uskutočnili v Štrasburgu.

Slovenské farby v Blegny hájili Trnavčanka Zuzana Peková a Dalibor Diko z Námestova.

pekova-1
Zuzana Peková v súboji proti celkovej víťazke Chloé Chomis z Francúzska

Úvodné súboje v sedem člennej skupine Zuzana absolvovala s tromi víťazstvami a tromi prehrami, keď jej súperky tvorili dievčatá z Francúzska, Bieloruska, Slovinska, Španielska a Belgicka.

V súbojoch o konečné umiestnenie si zmerala sily s obranárkami Elisou Armanini (Tal.) a Bieloruskou Daryou Kisel a obsadila celkovú ôsmu priečku. Dalibor zaznamenal na turnaji jediné víťazstvo, a to hneď vo svojom úvodnom stretnutí proti Angličanovi Ethanovi Walsovi.

Škoda, že to bolo jeho jediné víťazstvo na celom podujatí. Celkovými víťazmi sa stali Truls Moregardh (Švédsko) a Chomis Chloé (Francúzsko).

Turnaj mal výbornú úroveň najmä vďaka dievčatám z Francúzska a suverénovi chlapčenskej súťaže Švédovi Trulsovi Moregardhovi, ktorý si zopakoval víťazstvo z turnaja EuroMiniChamp`s v Štrasburgu. Naši hráči sa už len účasťou na tomto výberovom turnaji zaradili medzi európsku elitu tejto vekovej kategórie.
Zuzka vybojovala ôsmu priečku, čo je doteraz najlepším umiestnením Sloveniek na tomto podujatí. Vysokú úroveň a dôležitosť tohto podujatia podčiarkol aj fakt, že ceny odovzdával Belgičan Jean-Michel Saive – majster Európy, medailista MS a jeden z troch stolných tenistov, ktorý doteraz aktívne štartoval na všetkých siedmych stolnotenisových olympiádach
,“ zhodnotil tréner KST Viktória Ivan Peko.

Ivan Peko, foto: KST Viktória Trnava

pekova-2
Zuzana Peková a Jean-Michel Saive. Majster Európy, medailista MS a jeden z troch stolných tenistov, ktorý doteraz aktívne štartoval na všetkých siedmych stolnotenisových olympiádach

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2013 19:23. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.