reklama

Dom Pútnika sprístupní verejnosti svoju záhradu

Na Námestí svätého Mikuláša v Trnave v pokojnej atmosfére zrekonštruovaných hradieb sa nachádza Dom Pútnika, ktorý už takmer rok prináša pútnikom z celého sveta nielen strechu nad hlavou, občerstvenie, informácie o pútnických miestach, ale aj sprievodcovské služby.

Dom Pútnika je na Slovensku jedinečný a svojou činnosťou nadväzuje na existujúce projekty v zahraničí.

Európa je pretkaná pútnickými cestami. Ľudia, ktorí sa vydajú na púť, opúšťajú zabehnuté kolobehy, bežné istoty a štandard. Bezpečie na cestách im prinášajú práve jednoduché domy, ubytovne, takzvané albergy, akým je aj Dom Pútnika,“ približuje Mária Prekopová, predsedníčka občianskeho združenia Spojené ruky.

Dom-putnika-1
Dom so záhradou sa nachádza za Bazilikou sv. Mikuláša pri mestskom opevnení

Dom Pútnika je otvorený takmer rok, počas ktorého nás navštívilo viac ako 150 hostí,“ dopĺňa.

Po roku úspešného fungovania sa občianske združenie rozhodlo, že nevyužitý trávnatý priestor v okolí postupne obnoví a sprístupní verejnosti.

Vďaka projektu Pútnická záhrada, ktorý finančne podporilo Mesto Trnava, vymenili plot, upravili záhradu a vysadili rôzne rastliny.

Pútnickú záhradu po prvýkrát sprístupníme 13. novembra o 15. hodine. Jej skutočné čaro sa ukáže v priebehu budúceho roka, keď sa rozrastie a rozkvitne,“ hovorí Mária.

Dom-putnika-2
Záhrada bude verejnosti otvorená vždy od 15. do 18. hodiny v pracovných dňoch

Chceli by sme, aby naša Pútnická záhrada bola miestom duchovného odpočinku a vytvorila spoločný priestor pre všetkých, ktorí hľadajú ticho a pokoj počas svojich bežných dní,“ dodáva Mária Prekopová.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2013 9:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.