reklama

V piatok otvoria bývalú botanickú záhradu pre verejnosť

Po rokoch chátrania a dlhých mesiacoch tvrdej dobrovoľníckej práce a revitalizácie otvorí Materiálovotechnologická fakulta STU v piatok 24. mája bývalú Botanickú záhradu na sídlisku Prednádražie pre verejnosť.

Súčasťou slávnostného sprístupnenia jedinečných priestorov s rozlohou 1,25 hektára, situovaných medzi Bottovou a Botanickou ulicou, bude krátky seminár v malej aule STU MTF so začiatkom o 13. hodine.

Podujatie je prístupné každému, kto má záujem.

Kristína Gerulová z Ústavu bezpečnostného a environmentálneho inžinierstva STU MTF, ktorá sa najväčšou mierou podieľa na obnove záhrady, po príhovore dekana Olivera Moravčíka zoznámi prítomných s históriou a revitalizačným procesom, ktorým bývalá botanická záhrada prešla.

ekofest-botanicka-3
O revitalizáciu záhrady sa pričinili najmä dobrovoľné aktivity podporené grantami

V priebehu tohtoročnej jari pracovali dobrovoľníci aj profesionáli na zveľaďovaní priestorov vďaka grantovým prostriedkom Nadácie SPP a projektu SPPoločne pre verejnosť.

Vďaka dobrovoľníckej činnosti aktivistov sa stav tohto jedinečného priestoru neustále zlepšuje. Ešte pred niekoľkými rokmi bola záhrada vydaná napospas vandalom.

Záhradu otvoria pre verejnosť v piatok 24. mája 2013 po skončení seminára, približne medzi 14. a 14.30 hodinou. Vstup na celé podujatie je voľný.

Ďalšie informácie vám sprostredkujeme v reportáži.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2013 10:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V piatok otvoria bývalú botanickú záhradu pre verejnosť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.