reklama

Farebnú záhradu Májového kvetu otvoria v pondelok na námestí už piatykrát

AKTUALIZOVANÉ V STREDU 14. MÁJA O 09:18

Predajná výstava kvetov, rastlín, keramiky či doplnkov, ukážky aranžovania kvetov, tvarovanie bonsajov, štepenie prinesených citrusov, ale aj ďalšie doplnkové podujatia v podobe vystúpení hudobných skupín aj detí z materských škôl čaká na návštevníkov Trojičného námestia počas 5. ročníka obľúbeného Májového kvetu.

Podujatie potrvá aj v tomto roku dva dni. Slávnostné otvorenie sa uskutoční v PONDELOK dopoludnia, predajcovia budú k dispozícii 19. a 20. mája vždy od 9. do 18. hodiny.

majovy-kvet-t

Ilustračné foto

Ako potvrdila jedna zo zakladateliek Májového kvetu Mária Peciarová z Mestského úradu v Trnave, záujem o účasť na podujatí je zo strany predajcov z roka na rok väčší. Májový kvet sa počas piatich rokov stal známym nielen po celom Slovensku, ale aj v Českej republike.

Máme účastníkov od Košíc až po Zlín. V tomto roku sa zúčastní 64 predajcov a vystavovateľov, čo je dvakrát viac ako v minulom roku. Záujemcovia sa stále hlásia, žiaľ, už ich nemáme kam umiestniť,“ skonštatovala s dovetkom, že organizátori už nemusia predajcov vyhľadávať ako v začiatkoch, pretože kvetinári sa hlásia sami.

Podujatie si počas krátkych piatich rokov získalo veľmi dobré meno ďaleko za hranicami mesta a regiónu,“ poznamenala M. Peciarová.

Na pestrofarebnú kvetinovú záhradu sa premení celé Trojičné námestie, ale aj priestory pred divadlom a medzi OD Jednota a domom kultúry, kde nájdu svoje miesto predajcovia záhradnej techniky, sadeníc, okrasných a úžitkových drevín a záhradných fontán.

Návštevníci môžu využiť aj príležitosť zaujímavého pohľadu na kvetinový rínok z mestskej veže.

Súčasťou jubilejného 5. ročníka Májového kvetu je aj projekt Rozkvitnutej ulice, v rámci ktorej inštalovali pri Trojičke dvadsaťmetrový kvetinový záhon.

A práve predajom kvetov a drevín zo záhona symbolicky ukončia v sobotu 24. mája podujatia spojené s jarným kvetinovým rínkom v centre Trnavy.

AKUTALIZÁCIA:

Mesto Trnava a organizátori podujatia Májový kvet sa po komunikácii s vystavovateľmi a pestovateľmi dohodli na presunutí termínu podujatia na 19. a 20. mája (pondelok – utorok).

V obave pred silným vetrom sa organizačný štáb rozhodol Májový kvet presunúť.

Výstrahu 2. stupňa pred nárazmi vetra, ktoré môžu dosiahnuť rýchlosť viac ako 90 km/h, vydal na štvrtok 15. mája aj Slovenský hydrometeorologický ústav. Silný vietor má fúkať aj v piatok.

Meteorológovia navyše počítajú aj s dažďovými zrážkami.

Predajcovia a vystavovatelia vyslovili pochopiteľné obavy o svoje dreviny, kvety a ďalšie produkty. Silný vietor by mohol narobiť veľkú skazu, preto sme sa rozhodli akciu radšej presnúť na iný termín,“ vyhlásil organizačný štáb Májového kvetu.

Program podujatia a sprievodných akcií by mal zostať nezmenený.

Program Májového kvetu 2014:
kvet-14-program1
kvet-14-program2

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2014 23:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Farebnú záhradu Májového kvetu otvoria v pondelok na námestí už piatykrát”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.