reklama

Počas dňa cestovného ruchu sa zoznámime s históriou mesta, sprístupnia aj bývalú botanickú záhradu

„Mesto Trnava sa každoročne pripája k oslavám tohto dňa cestovného ruchu. Bude to tak aj v tomto roku, keď Svetový deň cestovného ruchu oslávime v nedeľu 25. septembra 2011. Okrem vstupu do siedmich kostolov historického centra v čase od 14.00 do 17.00 hodiny a výstupu na ochodzu mestskej veže, ktorý bude možný od 10.00 do 18.00 hodiny, sú pripravené aj zaujímavé prehliadky,“ informuje trnavská samospráva v tlačovej správe.

Mestská veža

Svetový deň turizmu si verejnosť pripomína 27. septembra, v deň keď boli prijaté stanovy Svetovej organizácie turizmu (UNWTO). Táto organizácia je najvýznamnejšou medzinárodnou organizáciou v oblasti svetového cestovného ruchu. Jej poslaním je všestranná podpora turizmu. Jednou z hlavných úloh UNWTO je rozvoj voľného medzinárodného pohybu osôb, ktorý vedie k vzájomnému spoznávaniu a vytváraniu spoločenských a kultúrnych kontaktov.

Bývalá Botanická záhrada na Prednádraží

Podujatia pri príležitosti Svetového dňa turizmu v Trnave, 25. septembra 2011:

14.00 – stretnutie na radnici
Ako to bolo, keď sa volil v Trnave richtár
Počas prehliadky západného krídla radnice sa ocitnete s nami na voľbe richtára a dozviete sa veľa zaujímavostí z histórie mestskej správy v Trnave.
Sprevádza Mária Ďurková

15.00 – stretnutie pred budovou MTF na ulici Jána Bottu
Zabudnutá botanická záhrada v Trnave
Ak neviete, že v Trnave je botanická záhrada, príďte, zoznámime Vás s ňou.
Sprevádza Ing. Kristína Gerulová

15.30 – stretnutie pred radnicou
Trnava – križovatka obchodných ciest
Malí i veľkí účastnísi prehliadky sa dozvedia, kde bol v Trnave trh, čo sa na ňom predávalo, v akých mierach sa kedysi meralo a vážilo, kto obchodoval a ako obchodníci žili
Sprevádza Emília Izakovičová


Ulož ako PDF
Napísal 15. septembra 2011 11:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Počas dňa cestovného ruchu sa zoznámime s históriou mesta, sprístupnia aj bývalú botanickú záhradu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.