reklama

DIV 2013 sľubuje v trnavskom divadle skvelú zábavu

Divadelné inšpiratívne vystúpenia – DIV 2013 prinesú štyri predstavenia aj tvorivé dielne pre deti.

Podujatie sa uskutoční v priestoroch Divadla Jána Palárika 8. a 9. novembra.

Vstupenky sú k dispozícii v predpredaji priamo v divadle.

DIV 2013 otvorí v piatok 8. novembra dopoludnia bábková inscenácia Starého divadla Karola Spišáka Danka a Janka v réžii Karola Žišku.

Večerné predstavenie – brilantnú komédiu s tempom akčného filmu S hlavou v oblacích – prináša do Trnavy Divadlo Do hoslí z Pardubíc v hlavnej úlohe s Michaelou Dolažalovou.

Druhý deň DIV-u otvorí v sobotu popoludní derniéra inscenácie trnavského súboru DISK Nádych v réžii Blaha Uhlára.

Po skončení predstavenia sa vo foyer trnavského divadla uskutočnia Divadelné a tvorivé dielne pre deti od 5 rokov.

Záver Divadelných inšpiratívnych vystúpení obstará one man show Ocko. Originálne predstavenie plné humoru aj momentov dojatia, kde svoje herecké umenie ukáže populárny Roman Pomajbo.

DIV organizuje Správa kultúrnych a športových podujatí mesta Trnava.

Plagát:
div-plag

PROGRAM DIV 2013:

PIATOK 8. novembra

9.00 a 10.30 h
Danka a Janka
Bábková inscenácia určená pre deti od 4 r.
Staré divadlo Karola Spišáka, Nitra
Dramatizácia: Kamil Žiška, Veronika Gabčíková; Hudba: Matúš Uhliarik
Réžia: Kamil Žiška; Hrajú: Danica Hudáková, Oľga Schrameková, Ivan Gontko

Danka a Janka sú sestričky, dvojčence, a sú celkom rovnaké. Sú také rovnaké, že keď sa Janka pozrie do zrkadla, nie si je istá, či vidí seba, alebo sestru Danku… A keď sa Danka pozrie na Janku, nevie naisto, či to vidí sestru, alebo seba v zrkadle. Aby sa o sebe presvedčili, často sa škriepia. ALe to len keď ide o vedľajšie veci. Na hlavných veciach sa vždy zhodnú…

Cena vstupenky: 2,00 €

19.00 h
S hlavou v oblacích
Bombová komédia o takmer dokonalom zločine.
Divadlo Do houslí, Pardubice [CZ]
Scénár a réžia: Michaela Doležalová & Roman Vencl;
Hlas rozprávača: Marek Příkazký
Hlas šéfa: Jan Leflík
Svetlo a zvuk: Petr Vaněk
Hrajú: Michaela Doležalová, Vendula Fialová j.h.,
Hana Briešťanská j.h. a Roman Vencl

Ďalšie brilantná komédia z pera Michaely Doleželové & Romana Vencla má nádych a tempo hollywoodského akčného trháku. Postavy spája spoločná profesia, inak je ale každá z inej krajiny a práve stretnutie rôznych mentalít a kultúr je výrazným zdrojom humoru. Zápletka sa zamotáva s každým ďalším krokom hlavných „hrdinov“ a jej rozuzlenie je viac než prekvapivé a úsmevné. Môžete sa tešiť na komédiu, ktorá sa nepodobá žiadnej inej. Zabudnite na všetky divadelné klišé súčasnosti a vrhnite sa s nami do víru akcie, zábavy a originálnosti.

Cena vstupenky: 8,00 €

SOBOTA 9. novembra:

15.00 h
Nádych – derniéra
Divadelný súbor DISK
Réžia: Blaho Uhlár
Zvuky: Tomáš Knihár
Svetlo: Blaho Uhlár
Hrajú: Monika Babicová, Jozef Belica,
Milan Brežák, Daniel Duban, Missi Chudá,
Ivan Kazimír, Pavol Lančarič, Miroslav Mihálek,
Tatiana Miháliková, Braňo Mosný,
Ján Rampák, Betka Sersenová

Blaho Uhlár o inscenácii: Inscenácia nadväzuje na nonverbálnu líniu v tvorbe súboru. Je to sled snových predstáv, využíva sa tanec, pohyb, výtvarný znak, hudba, hovorené slovo, ale i nezrozumiteľné zvuky. Na scéne sa zjavia batoľatá i mŕtvoly. Predstavenie je možno i životným bilancovaním v očakávaní konca. Možno v ňom vystopovať príbeh vzťahu staršieho muža s mladým dievčaťom, ktorého záver nenapĺňa očakávania optimistu. Všetko je podané s humorom a nadhľadom.

Cena vstupenky: 4,00 €

od 16.30 h
DIVADELNÉ A TVORIVÉ DIELNE PRE DETI OD 5 ROKOV
Foyer Divadla J. Palárika

19.00 h
OCKO – one man show
Celosvetovo úspešná divadelná komédia.
Réžia: Eduard Kudláč;
Hrá: v hlavnej úlohe Roman Pomajbo

Pripravte si vreckovky, pretože budete plakať od smiechu a dojatia. Byť ockom je úžasné! Byť dobrým ockom si však vyžaduje veľa odvahy, odhodlania a zručností. A správneho chlapa, ktorý sa s Vami rád podelí o vlastné skúsenosti a poradí Vám, ako na to. Náš ocko má totiž skvelé nápady a tajné finty, ako prežiť šťastné otcovstvo… vstup detí do nášho života všetko zmení. Chlapi, nie ste v tom sami, príďte sa pozrieť, ako sa to dá s humorom zvládnuť. Ženy sa naopak na chvíľku dostanú do hlavy mužom a pochopia všetko doposiaľ nepochopené. A pokiaľ ešte deti nemáte, alebo Vám už odrástli? Nevadí, určite sa v mnohých situáciách nájdete tiež. Večer plný dobrej nálady a humoru zaručený!

Cena vstupenky: 10,00 €

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2013 8:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.