reklama

Aj zlodeji chcú mať Vianoce. Polícia apeluje na obozretnosť pri nákupoch

Polícia apeluje na obozretnosť občanov v tomto predvianočnom období.

Na trhoch a v nákupných centrách sa zvyšuje koncentrácia osôb, čo môže byť živnou pôdou pre zlodejov.

Odporúčame občanom, aby boli zvlášť opatrní na svoje veci, mali tašky a peňaženky pod dohľadom. Často sa stretávame s tým , že v zápale nakupovania, najmä ženy, položia voľne tašku do nákupného košíka a venujú sa tovaru. Zlodejom stačí len niekoľko sekúnd a kým sa otočíte naspäť, môžete byť bez kabelky.
Zásadne treba mať kabelky v ruke alebo na pleci vpredu. Aj zlodeji chcú mať Vianoce a neopatrných ľudí si vystriehnu, všímajú si, ako počas nakupovania narábate s osobnými vecami
,“ upozorňuje hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

nakupy-centrum

Ilustračné foto

Skúsenosti polície hovoria, že muži robia chyby v tom, že často nosia peňaženky v zadných vreckách, kde sú viditeľné. Stačí vyvolať menšiu tlačenicu, napríklad pri stánku s občerstvením, a ten, kto dovtedy tvrdil, že mne sa nemôže stať, že mi zo zadného vrecka niečo ukradnú, zrazu zistí, že sa mýlil a nemá čím zaplatiť.

Preto nedajte šancu zlodejom a nenechajte si pokaziť sviatky tým, že sa stanete obeťou krádeže a za vaše peniaze si radosť urobí niekto iný,“ pripomína.

Na nepozornosť v spojení so „šikovnosťou“ zlodejiek doplatila v stredu 4. decembra staršia pani v piešťanskom obchodnom dome.

Dve ženy svojej obeti prerezali tašku, ktorú mala prevesenú cez plece. Z tašky jej potom odcudzili peňaženku s preukazom ZŤP a inými osobnými dokladmi a peniazmi.

Polícia zlodejky zadržala, hrozí im dvojročné väzenie.

Ulož ako PDF
Napísal 6. decembra 2013 11:18. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.