reklama

Neznáma žena na fotkách okradla nič netušiacu pani o 350 eur, polícia po nej pátra

Polícia pátra po totožnosti ženy, ktorá okradla 27. septembra 52 – ročnú Trnavčanku. V obchode s odevmi v centre mesta Trnava jej počas nákupov neznáma žena najskôr odzipsovala kabelku a potom sa k žene opäť priblížila. Aj napriek tomu, že poškodená pani nebola sama, podarilo sa jej z kabelky ukradnúť peňaženku, v ktorej bolo 350 eur.

Poškodená pani si peniaze len niekoľko iekoľko minút predtým vybrala z bankomatu.

To, že bola okradnutá, zistila až pri ďalšom nákupe a vrátila sa späť do predajne. Predavačka jej už potom podala len prázdnu peňaženku s dokladmi, ktorú našli pohodenú v predajni.

„Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin krádeže. Ak ste ženu na záberoch spoznali, akékoľvek informácie o nej môžete poskytnúť na policajné číslo 158 alebo na najbližšom útvare polície,“ žiada o pomoc pri pátraní po podozrivej žene policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

pod-1

pod-2

pod-3
Podozrivá žena na záberoch kamier

Polícia aj v tejto súvislosti apeluje na občanov, aby pri nákupoch pamätali na svoje osobné veci.

„Kabelky, najmä tzv. „crossbody“ tašky odporúčame nosiť vpredu, riadne zapnuté. V prípade, že je v predajni viac ľudí, skontrolujte si okolo seba situáciu. Keď cítite, že sa ľudia začínajú na seba viac tlačiť, presuňte sa iné miesto a pevne si tašku pridržte,“ ponúka preventívne rady M. Linkešová.

Pri väčšom obnose peňazí je vhodné, aby si ľudia peniaze rozdelili a uschovali na viaceré miesta.

Krádežou peňaženky prichádzajú ľudia zväčša nielen o peniaze, ale aj o doklady, kľúče od auta, mobilné telefóny a iné cennosti.

Platí zásada, že najlepšia prevencia je preto opatrnosť.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2015 12:23. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.