reklama

Na ZŠ Kornela Mahra chcú postaviť nové futbalové ihrisko a atletickú dráhu

Základná škola Kornela Mahra na Prednádraží, ktorá vo svojich športových futbalových triedach vychovala celý rad hráčov trnavského Spartaka, bude mať vynovený areál.

Člen správnej rady FC Spartak Trnava, a.s., Dušan Guľáš adresoval koncom novembra mestu žiadosť o poskytnutie pozemkov v areáli školy so zámerom výstavby futbalového ihriska s umelým povrchom, atletickej dráhy a doskočiska pre skok do diaľky.

Výstavbu športovísk bude žiadateľ realizovať z vlastných zdrojov s predpokladanými nákladmi vo výške 180-tisíc eur a bude sa spolupodieľať aj na nákladoch na údržbu a prevádzku. Investor športoviská po vybudovaní budú odovzdá do majetku mesta.

Nové ihrisko má mať rozmery 60 x 30 metrov.

areal-zs-mahra1
V areáli ZŠ bolo v minulosti menšie trávnaté ihrisko aj prírodný bežecký ovál

Realizáciu zámeru plánujú rozdeliť na dve etapy. V prvej etape, ktorá by mohla začať v závislosti od klimatických podmienok čo najskôr, chcú postaviť futbalové ihrisko. Druhá etapa by mala byť zrealizovaná v letných mesiacoch 2014.

Žiadosť o poskytnutie mestských pozemkov v areáli školy adresoval radnici pôvodne futbalový klub FC Spartak Trnava, pôvodnú žiadosť neskôr klub stiahol a novú podal člen vedenia klubu D. Guľáš.

Majetková komisia vyjadrila so zámerom súhlasné stanovisko s podmienkou výsadby zelene v areáli školy podľa požiadaviek mestského úradu.

Konečný verdikt projektu dajú hlasovaním poslanci mestského zastupiteľstva na decembrovej schôdzi.

Mapka:
mahra-ihrisko

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2013 10:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na ZŠ Kornela Mahra chcú postaviť nové futbalové ihrisko a atletickú dráhu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.