reklama

Kniha rozhovorov odvolaného trnavského arcibiuskupa R. Bezáka je hitom

Kniha rozhovorov odvolaného trnavského arcibiuskupa Róberta Bezáka so Štefanom Hríbom Medzi nebom a peklom je absolútny predvianočný knižný hit. Po mesiaci predaja musel vydavateľ každý týždeň objednávať dotlač v obrovských počtoch.

Na slovenskom trhu sa považuje za úspech, ak sa kniha predá v počte pár tisíc kusov. Dopyt, aký zažívame s touto knihou, však predčil všetky očakávania. Za mesiac sme dali vytlačiť už viac než 40-tisíc kusov, a každý deň nám volajú kníhkupectvá, že sa kniha vypredáva,“ hovorí riaditeľka vydavateľstva W PRESS a.s. Federika Homolková.

Dúfame, že tento počet postačí do Vianoc a všetkým, ktorí ju chcú ako darček pod stromček, sa ujde. Stopercentne to síce zaručiť nevieme, ale robíme čo sa dá – tlačiari aj kolegovia z distribúcie na tom robia vkuse aj cez víkendy v maximálnom nasadení.“

bezak_obalka:Sestava 1
Obálka knihy Medzi nebom a peklom

Kníhkupci potvrdzujú, že takéto vysoké predaje sú pre knihy vydané na Slovensku nezvyčajné a dosahujú ich občas len autori bulvárneho typu. Pri knihe o Bohu, človeku a cirkvi taký enormný záujem nik nečakal. Kniha vyšla prednedávnom aj v elektronickej verzii a okamžite sa tiež zaradila do rebríčka najpredávanejších e-kníh.

Šíria sa aj fámy, že knihu tajne skupujú neprajníci, vydavateľ to však jasne vyvracia.

Všetky knihy buď osobne distribuujeme do jednotlivých predajní kníhkupectiev ako Martinus, Panta Rhei, Artforum či Gorila alebo ich balíme a posielame kuriérom do ich predajní po celom Slovensku. Idú teda priamo na pulty a k čitateľom . Tiež ich posielame priamo čitateľom, ktorí si knihu objednajú cez www.tyzden.sk. Nemáme žiadneho záhadného odberateľa, ktorý by skúpil desiatky tisíc kusov, všetko sú to známe kníhkupectvá alebo distribútori menších kníhkupectiev, ktorí nám pravidelne posielajú hlásenia o konkrétnych predajoch v každej predajni,“ hovorí Stanislav Števík, zodpovedný za distribúciu knihy vo vydavateľstve W PRESS.

Takýto predaj knihy Medzi nebom a peklom je pre mňa vianočným darčekom od každého čitateľa zvlášť. A je tiež potvrdením, že hľadajúcich ľudí s kritickým, ale hlbokým vzťahom k duchovnosti a Bohu tu vôbec nie je málo,“ reaguje Štefan Hríb.

V knihe nájdete odpovede na otázky:

O Bohu
Je boh žiarlivý? Je mu nás ľúto? Prečo nenapíše na oblohu, že existuje? Naozaj vyhnal ľudí z raja pre ovocie? Ale aj o tom, prečo je medzi nami a Ním neodstrániteľný závoj.

O človeku
Sme na obraz Boží či skôr pod neho? Akú máme cenu, keď pri cunami umierame ako muchy? Sme všetci chorí? Ale aj o tom, či na spásu stačí ľútosť v poslednej sekunde.

O cirkvi
Rozumie cirkev svetu? Sú kňazi k Bohu bližšie, ako laici? Prečo sa cirkev spája s národom či štátom? Ale aj o tom, či je láska kľúčovým kritériom pre postup v hierarchii.

Róbert Bezák bol menovaný za arcibiskupa Trnavskej arcidiecézy 18. apríla 2009. Od septembra 2009 viackrát informoval Svätú stolicu o závažných problémoch spojených so stavom a riadením arcidiecézy za jeho predchodcu Jána Sokola. Po apoštolskej vizitácii (22. 1. – 1. 2. 2012) bol nútený pápežským nunciom Mariom Giordanom k rezignácii. Po odmietnutí rezignácie bol odvolaný z úradu bez uvedenia konkrétnych dôvodov.

Štefan Hríb pracoval od roku 1991 ako komentátor Lidových Novín. V roku 1992 začal v Rádiu Slobodná Európa ako dopisovateľ, neskôr moderátor. Od roku 1997 pracoval v týždenníku Domino Fórum ako redaktor, neskôr šéfredaktor. V roku 2004 založil časopis .týždeň. Moderuje televíznu reláciu Lampa.

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2013 13:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kniha rozhovorov odvolaného trnavského arcibiuskupa R. Bezáka je hitom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.