reklama

Študenti preniesli do centra mesta 40-metrový obraz hradieb

Študenti Fakulty masmediálnej komunikácie a Ateliéru kominikácie v médiu fotografie Univerzity sv. Cyrila a Metoda priniesli do centra Trnavy kus trnavských hradieb.

Historické opevnenie vyobrazené na panoramatickom veľkoplošnom baneri s rozmermi 40 x 1 meter putovalo v rukách študentov a pedagóga Jozefa Sedláka od pamätníka osloboditeľov na Námestí SNP cez pešiu zónu na Trojičné námestie.

Cieľom inštalácie pod názvom Genius Loci/ trnavské hradby je metaforicky premiestniť hradby mesta Trnava na iné urbanisticky cenné lokality, ktoré sú frekventované a významné z hľadiska histórie.

fmk-hradby-1
fmk-hradby-2
Hradby putovali v rukách študentov centrom Trnavy

Pohyblivú inštaláciu panorámy trnavských hradieb zakončilo ohradenie vianočného stromu. Študenti týmto spôsobom rozdelili verejný priestor na svet pred a vo vnútri hradieb.

Chceli sme naznačiť, že aj v človeku sú vnútorné hradby, ktoré nás niekedy rozdeľujú, ale niekedy pri správnej pozícii aj spájajú,“ vysvetlil Jozef Sedlák.

Projekt, ktorého spoluatormi sú Petra Cepková a Andrea Boldišová spolu s ďalšími študentmi Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave má mobilizovať študentov a širšiu obec mesta Trnava k intenzívnejšiemu vzťahu a príslušnosti k mestu a jeho kultúrnym pamiatkam a ich prepájaniu so súčasnou interpretáciou prostredníctvom výtvarných projektov.

Panoramatický baner plánuje FMK UCM príležitostne využiť aj pri iných príležitostiach.

fmk-hradby-3
fmk-hradby-4
Panoráma hradieb ukončila svoju púť na Trojičnom námestí

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2013 10:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Študenti preniesli do centra mesta 40-metrový obraz hradieb”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.