reklama

Trnavskí študenti diskutovali s paralympionikmi Jánom Riapošom a Veronikou Vadovičovou

Katedra sociálnych služieb a poradenstva Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (FSV UCM) usporiadala vo nových priestoroch fakulty na Pekárskej ulici v centre Trnavy prednášku s diskusiou s najúspešnejším slovenským paralympionikom Jánom Riapošom a zlatou paralympijskou medailistkou v športovej streľbe Veronikou Vadovičovou.

Úspešní športovci priblížili študentom fungovanie Slovenského paralympijského výboru, jeho aktivity a úspechy.

riapos-ucm
vadovicova-ucm
Ján Riapoš a Veronika Vadovičová v priestoroch UCM v Trnave

Obaja hostia taktiež hovorili o motivácii dosahovať úspechy a o životných úskaliach, ktoré museli v živote prekonať.

„Život človeka neovplyvňujú okolnosti, ale reakcie na ne,“ poznamenal J. Riapoš. Prekážky a úskalia oboch športovcov vnútorne posilnili a motivovali natoľko, že dokázali dosiahnuť svetový úspech na paralympiádach.

„Predsa prekážky sú na to, aby sa prekonávali,“ poznamenala Vadovičová.

Študenti FSV UCM si mohli pozrieť aj paralympijské cenné kovy.

Zaujímavosť a pútavosť témy a príbeh hostí deklarovali aj prítomní diváci, ktorí zanietene počúvali ich výklad a životný príbeh, informovala Katarína Žažová z fakulty.

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2014 8:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.