reklama

Trnavskí stredoškoláci diskutovali o klimatickej zmene

Fakt, že čelíme a v budúcnosti budeme čeliť novým výzvam súvisiacim s prejavmi klimatickej zmeny sa poprieť nedá. Aj preto je potrebné o tejto téme diskutovať a hľadať nové možnosti a riešenia týchto otázok.

Na trnavskú Strednú priemyselnú školu stavebnú D. S. Jurkoviča zavítali odborníci z Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, aby stredoškolákom ukázali fakty klimatickej zmeny.

Hovorili spolu o vode v krajine, o kvalite vody, protipovodňových a protieróznych opatreniach.

Ako stavbárov ich zaujal blok prednášok o využití geografických informačných systémov a CAD systémov pri plánovaní opatrení v krajine.

V spoločnej diskusii sa zamýšľali nad možnými riešeniami a opatreniami.

Je veľmi potešujúce, že mladá generácia si túto problematiku uvedomuje a je schopná hľadať riešenia. Svoje inovatívne nápady stredoškoláci môžu prezentovať aj v rámci súťaže o riešeniach klimatickej zmeny, ktorá bola vyhlásená.

Stretnutie sa uskutočnilo v rámci projektu Podpora informačných aktivít zameraných na zníženie rizika povodní a na objektívne informovanie o nepriaznivých dôsledkoch zmeny klímy.

Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

Andrej Tárník

FOTO: Jozef Halva

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2020 16:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.