reklama

Od pondelka 31. júla prichádza zmene autobusovej dopravy, trnavský Mestský bus má jazdiť lepšie a efektívnejšie

V pondelok 31. júla 2023 začne v Trnave platiť nový grafikon autobusov. So zmenami prichádza aj nový názov Mestský bus, ktorý nahrádza doterajšie pomenovanie Mestská autobusová doprava. Trnavská samospráva sľubuje lepšiu a efektívnejšiu autobusovú dopravu.

„Autobusová doprava ponúka mnoho výhod pre obyvateľov a návštevníkov mesta, a to nielen z hľadiska pohodlia, ale aj z hľadiska životného prostredia a financií. Pre mesto je autobusová doprava jednou z alternatív k automobilovej doprave a spolu s rozvinutou infraštruktúrou cyklotrás dokáže efektívne pokryť veľkú časť mestskej mobility bez zbytočného využívania áut,“ konštatuje radnica.

Autobusovú dopravu pre mesto Trnava zabezpečuje spoločnosť Arriva, aktuálna zmluva s dopravcom platí do roku 2031.

Systém hromadnej autobusovej dopravy považovala mestská radnica za už nevyhovujúci. Verejnosť sa často sťažovala na nepravidelné premávanie liniek, slabšiu obslužnosť v okrajových častiach či nevhodne nastavené časy a horšiu nadväznosť spojov na vlakovú dopravu, termíny vyučovania v školách a pracovné zmeny v podnikoch.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Mesto tvrdí, že zmena grafikonu umožní lepšie previazať linky medzi sebou aj na železničnú dopravu a odstrániť súčasné nedostatky. Doteraz fungujúce linky budú od 31. júla 20223 upravené a nové zabezpečia kvalitnejšiu obsluhu.

Čo prinesú zmeny?

Ide o evolúciu, nie o revolúciu. Súčasné linky budú upravené a nové zabezpečia kvalitnejšiu obsluhu.
Výhody nového stavu sú nasledovné:

– Pravidelné odchody liniek a rozostup medzi spojmi maximálne 60 minút.

– Previazanie liniek na spoločných úsekoch s intervalom medzi spojmi maximálne 30 minút.

– Priame spojenie s centrom mesta a so železničnou stanicou (dostupnou aj zo zastávky Dohnányho) z každej časti mesta.

– Poskytovanie priamych spojení v smeroch s najväčším dopytom.

– Možnosť prestupovať na iné linky. Medzi najvýznamnejšie zastávky, na ktorých je možné vykonať prestup medzi linkami je Železničná stanica, Hospodárska a Zelený kríčok/Šrobárova.

– Nadväznosti na vlaky

(Mesto Trnava)

„Zmena grafikonu je šitá na mieru mestu Trnava a zohľadňuje požiadavky a nároky cestujúcich na lepší takt s rovnakými časovými polohami počas celého dňa alebo v rovnakom období dňa. Možnosť dostať sa na jeden prestup do väčšiny častí mesta bola taktiež jednou z priorít optimalizácie, ktorú sa podarilo splniť. Jedna z najčastejších požiadaviek cestujúcich bola vzájomná koordinácia liniek na spoločných úsekoch a predvídateľné možnosti prestupov, čo sa novým grafikonom aj docielilo. Ako každá zmena, aj táto si vyžaduje čas na implementáciu. Počet cestujúcich na jednotlivých trasách, ako i optimálna nadväznosť a vhodný takt budú pravidelne monitorované a v prípade potreby vylepšované pre čo najpohodlnejšiu prepravu cestujúcich,“ informovala radnica.

Od 31. júla funguje zriadená aj e-mailová adresa mestskybus@trnava.sk, kde môžete posielať svoje pripomienky, podnety a názory, ktoré bude mesto sledovať a s odborníkmi konzultovať prípadnú zmenu resp.vylepšenie.

Nové cestovné poriadky platné od 31. júla 2023

Linka 1
Linka 2
Linka 3
Linka 4
Linka 5
Linka 6
Linka 12
Linka 14
Linka 16
Linka 21
Linka 22
Linka 23

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2023 10:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.