reklama

Zosuv pôdy nad Piešťanmi ohrozil rodinný dom, prepadla sa veľká časť pozemku

V utorok 7. januára popoludní došlo v obci Banka pri Piešťanoch v lokalite Červená veža k zosuvu pôdy.

V dôsledku toho došlo k uzatvoreniu cesty v úseku od Krajinského mosta smerom na Ratnovce a Hlohovec.

Podľa slov hovorcu KR HaZZ v Trnave Tomáša Bílika zosuv prebiehal v troch fázach a zastavil sa až vo večerných hodinách.

Uvoľnil sa aj veľký kus svahu na pozemku pri rodinnom dome. Zosunutá bola značná časť súkromného pozemku. Pri obhliadke boli zistené na objekte trhliny v obvodovom plášti,“ priblížil T. Bílik.

banka-zosuv-1
Fotografia hasičov ukazuje zničený pozemok pri rodinnom dome

Svah v postihnutej lokalite bol silne podmáčaný a na troch miesta pozorovali priesaky vody.

Z tohto dôvodu bolo v lokalite odstavené vodovodné potrubie, keďže únik vody z potrubia mohol byť možným iniciátorom zosuvu pôdy. Toto podozrenie sa ale nepotvrdilo. Na miesto udalosti bol prizvaný geológ zo Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra v Bratislave, ktorý poskytol poradenstvo zasahujúcim hasičom a spracoval rozbor situácie. Z výsledkov jeho prieskumu bol následne stanovený možný scenár vzniku zosuvu svahu,“ uviedol.

Hasičské jednotky odstraňujú následky zosuvu pôdy a vykonávajú monitoring svahu. Menšie pohyby svahu nad Piešťanmi sú zaznamenávané aj naďalej, nepredstavujú však podľa hasičov riziko.

Na mieste udalosti zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Okresného riaditeľstva v Piešťanoch, Okresného riaditeľstva v Trnave, príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Bratislavy a technickú pomoc poskytlo Dobrovoľné hasičské združenie – Pole z Trnavy.

Spolu sa na odstraňovaní následkov zosuvu pôdy podieľalo 18 hasičov a 9 kusov hasičskej techniky, doplnil hovorca KR HaZZ v Trnave Tomáš Bílik.

FOTOGALÉRIA KR HaZZ v Trnave:
banka-zosuv-2
banka-zosuv-3
banka-zosuv-4
banka-zosuv-5
banka-zosuv-6
banka-zosuv-7

Ulož ako PDF
Napísal 8. januára 2014 13:30. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zosuv pôdy nad Piešťanmi ohrozil rodinný dom, prepadla sa veľká časť pozemku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.