reklama

V lese pri Bukovej našli delostreleckú mínu, granáty a protilietadlové náboje

Počas kontroly plynovodu v lese neďaleko obce Buková našiel v utorok 7. januára pracovník nevybuchnutú muníciu.

Po oznámení bola na miesto vyslaná policajná hliadka, ktorá nález zaistila do príchodu pyrotechnika.

Ten určil, že na mieste sa nachádza delostrelecká mína, tri ručné granáty a päť protilietadlových nábojov z 2. svetovej vojny. Mínu a granáty pyrotechnici odpálili na mieste, keďže akákoľvek manipulácia s nimi bola nebezpečná,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

delostrel-granat

Ilustračné foto: polícia

Podľa polície existuje predpoklad, že v lokalite sa môže nachádzať ešte ďalšia nevybuchnutá munícia, preto v prehľadávaní terénu pokračujú aj dnes.

Upozorňujeme občanov, že v prípade podobných nálezov je veľmi dôležité ihneď privolať políciu a v žiadnom prípade s muníciou nemanipulovať,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Nálezy vojenskej munície z 2. svetovej vojny sú v našom regióne pomerne časté.

Naposledy riešili pyrotechnici nález delostreleckého granátu pri Košolnej na jeseň minulého roka, rovnakú miníciu objavili vlani v auguste počas stavebných prác City Areny v centre Trnavy.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2014 12:39. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V lese pri Bukovej našli delostreleckú mínu, granáty a protilietadlové náboje”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.