reklama

Pri triedení odpadu našli na trnavskej skládke funkčné granáty a brokovú zbraň

V priestoroch skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ulici našli pracovníci triediacej linky dva granáty a brokovú zbraň. Po náleze kontaktovali políciu a pyrotechnika.

“Privolaný pyrotechnik zistil, že ide o dva funkčné granáty juhoslovanskej výroby a krátku brokovú zbraň. Všetky predmety policajti zaistili a tie budú predložené expertom na expertízne skúmanie. Okrem funkčnosti preveria u zbrane aj to, či v minulosti mohla byť použitá pri páchaní trestného činu,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.


Linka na spracovanie odpadov na Zavarskej ulici

Ilustračné foto

Keďže išlo o súčasnú muníciu, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

“Polícia preveruje všetky okolnosti, za ktorých sa funkčná munícia dostala do smetných nádob,” poznamenala trnavská policajná hovorkyňa.

Ak ste videli, ako niekto vyhadzuje podozrivý predmet, alebo poznáte niekoho, kto vlastnil alebo sa chcel takejto munície zbaviť, ohláste to na bezplatnom čísle 158 alebo osobne na policajnej stanici.

“Polícia žiada ľudí, pokiaľ nájdete alebo sa chcete bezpečne zbaviť akejkoľvek munície, nahláste to na polícií. V súčasnej dobe stále prebieha zbraňová amnestia, ktorá umožní zbrane a strelivo odovzdať beztrestne. V prípade nálezu munície vždy volajte číslo 158. V žiadnom prípade ju nevyhadzujte do smetí alebo voľne do okolia. Neohrozujete tak len svoj život, ale aj životy a zdravie ostatných, ktorí napríklad manipulujú s odpadom,” pripomína polícia prostredníctvom Zlatice Antalovej.Granáty a brokovnica objavené medzi odpadom

FOTO: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2020 13:06. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri triedení odpadu našli na trnavskej skládke funkčné granáty a brokovú zbraň”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.