reklama

Nad hlavami zástupcov trnavského primátora ležali celé roky dva funkčné granáty

Dnes ráno pred siedmou hodinou objavili pracovníci stavebnej firmy v priestoroch trnavskej radnice dva ručné granáty. K nálezu prispela prebiehajúca rekonštrukcia historickej budovy.

Granáty našli robotníci na povale

Granáty značky Škoda pochádzajú podľa hovorcu KR PZ v Trnave Ľuboša Homolu z roku 1938 a boli vo funkčnom stave, zabalené len v dobových novinách. Blízko miesta nálezu sa nachádzajú kancelárie zástupcov primátora Eduarda Čechoviča a Jozefa Pobieckého.
„Oba granáty pyrotechnik na mieste zaistil proti explózii a následne previezol do policajného skladu výbušnín, kde budú uložené až do ich zneškodnenia,“ poznamenal Ľ. Homola.

Počas zásahu policajného pyrotechnika z budovy evakuovali niekoľko ľudí. Priestory nálezu boli aj v minulosti využívané na administratívne účely, niekoľko rokov tu pôsobil aj vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič. „Je to zaujímavý pocit, keď si spomeniem že som tak dlho pracoval len kúsok od dvoch funkčných granátov,“ skonštatoval Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 6. augusta 2010 12:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.