reklama

V Hornom Dubovom našli funkčné sovietske míny z druhej svetovej vojny

Podozrivý nález munície pri výkopových prácach za rodinných domom ohlásil polícii v minulých dňoch muž z Horného Dubového.

Nález preverila a miesto zaistila hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Jaslovských Bohuniciach.

delostrelecka-mina-2
delostrelecka-mina-1

FOTO: KR PZ Trnava

„Pyrotechnici pohotovostného policajného útvaru následne na mieste, za pomoci detektora na vyhľadávanie kovov, našli až 13 delostreleckých mín. Išlo o funkčné míny sovietskej výroby z II. svetovej vojny, kalibru 82 mm, ktoré však neboli schopné samovoľnej detonácie. Policajní pyrotechnici ich previezli na bezpečné miesto, kde budú zneškodnené,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Zároveň pripomenula, že v prípade nájdenia predmetov, ktoré sa podobajú na muníciu, je veľmi dôležité, aby s nimi nebolo v žiadnom prípade manipulované. Tak ako to bolo aj v tomto prípade, treba ihneď privolať políciu, ktorá zabezpečí miesto a prevoz, prípadne zneškodnenie takejto munície.

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2014 13:59. Článok je zaradený do rubriky: Krimi, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.