reklama

V Kátlovciach našli protitankový granát. Išlo o neškodnú náhradnú náplň

Policajní pyrotechnici zasahovali v Kátlovciach po oznámení, že pri potoku sa našla munícia.

„Pyrotechnici na mieste určili, že ide o náhradnú náplň protitankového granátu, RPG 75 NH. Je to súčasná vojenská munícia, pričom náhradná náplň sa používa na výcvikové účely. Zvonka vyzerá presne ako funkčný granát, ale táto bola bez výbušných prvkov, teda neškodná,“ uviedla hovorkyňa KR Z v Trnave Martina Kredatusová.

FOTO: KR PZ Trnava

Nájdenú muníciu zobrali pyrotechnici na likvidáciu.

Polícia pripomína, že je veľmi dôležité, aby ľuďia v pri takýchto nálezoch bez váhania kontaktovali políciu a v žiadnom prípade s muníciou nemanipulovali.

„Väčšina nájdenej munície pochádza z obdobia 2. svetovej vojny a často býva funkčná a teda aj nebezpečná. Na posúdenie a likvidáciu je preto potrebné privolať pyrotechnikov,“ zdôraznila M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2020 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.