reklama

Prezident Asociácie európskeho výskumu vzdelávania vystúpi na konferencii v Trnave

V piatok 7. februára 2014 sa uskutoční medzinárodná vedecká konferencia s názvom „Najnovšie trendy a výzvy európskeho výskumu v edukačných vedách“.

Konfererenciu v spolupráci so Slovenskou pedagogickou spoločnosťou pri Slovenskej akadémii vied (SAV) organizuje Fakulta sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Konferencia je významná nielen svojou tematikou, ale aj medzinárodnými hosťami, ktorí v rámci programu vystúpia.

Poslaním konferencie je identifikovať ako postupuje začlenenie pedagogického výskumu na Slovensku do medzinárodných projektov EÚ. Kladieme si otázku, do akej miery sa môže podielať Slovenská pedagogická spoločnosť pri SAV na utváraní koncepčných a organizačných predpokladov, aby náš výskum v edukačných vedách adekvátne reagoval na najnovšie výzvy výchovno-vzdelávacieho systému Slovenska v podmienkach jeho rozvoja v Európskej únii,“ uviedol prof. Ladislav Macháček, predseda Slovenskej pedagogickej spoločnosti pri SAV a jeden z garantov konferencie.

UCM-logo

Ilustračné foto

Program konferencie bude rozdelený do ôsmich sekcií: História  pedagogického myslenia a školstva, Sociálna pedagogika, Rekreačná edukológia, Občianske vedomosti a edukácia, Násilie:škola, rodina, ulica, Učiteľ: súčasnosť a budúcnosť, Merania v pedagogickom výskume a Gender a pedagogický výskum.

Na konferencii sa so svojimi príspevkami predstavia i významní zahraniční prednášajúci.

Svoju účasť prisľúbil budúci prezident Asociácie európskeho výskumu vzdelávania (EERA) prof. Lejf Moos, ktorý pôsobí na Aarhus University, Copenhagen v Dánsku. Je to prvýkrát, čo prezident EERA príde na Slovensko. Hovoriť bude o výzvach a príležitostiach európskej vzdelávacej výskumnej spolupráci.

Súčasný prezident EERA prof. Dr. Theo Wubbels, ktorý pôsobí na Fakulte sociálnych vied v meste Utrecht v Holandsku, vystúpi s príspevkom o vzťahu učiteľov a žiakov.

O aktuálnych otázkach pedagogického výskumu a školskej politiky na Slovensku v európskom kontexte bude na pléne konferencie referovať prof. Dr. Miron Zelina z Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Konferencia je otvorená pre odbornú verejnosť, prihlášky sú projímané do 21. januára.

Bližšie informácie nájdete na oficiálnej stránke Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave www.fsvucm.sk.

Informácie sprostredkovala Katarína Žažová z FSV UCM v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 14. januára 2014 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prezident Asociácie európskeho výskumu vzdelávania vystúpi na konferencii v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.