reklama

Staňte sa súčasťou zmien vo vzdelávaní na konferencii Riešme veľké výzvy spoločne

Občianske združenie Lifestarter v rámci projektu Učiaca sa Trnava pripravuje konferenciu s názvom RIEŠME VEĽKÉ VÝZVY SPOLOČNE, ktorá sa uskutoční dňa 
11. mája 2022 v čase 13:00 – 17:00 hod. v priestoroch sály Mariannum na ulici Jána Hollého 9 v Trnave. Pozvaní sú nielen riaditelia škôl, manažéri vzdelávacích organizácií a predstavitelia verejnej správy, ale aj zástupcovia nadácií a laická verejnosť.

Konferencia Riešme veľké výzvy spoločne je výstupom výskumu, v rámci ktorého sa 
OZ Lifestarter rozhodlo v priebehu minulých mesiacov zmapovať viac ako 80 edukačných aktérov pôsobiacich v Trnave.

„Pýtali sme sa na ich ciele, budúce plány či predstavy o tom, ako možno posilniť synergiu rôznych, často nezosúladených aktivít a iniciatív,“ uvádza Michal Koricina, výkonný manažér OZ Lifestarter.

Cieľom konferencie je umožniť motivovaným ľuďom a inštitúciám aktívnym vo výchove a vzdelávaní začať v spoločnom dialógu taký proces koordinácie činností, ktorý bude viesť ku skutočnej sociálnej zmene, teda ku kolektívnemu dopadu v riešení jasne definovaných problémov a výziev.

Po otvorení samotnej konferencie o 13:00 hod. a postupnom odprezentovaní výsledkov výskumu budú mať účastníci možnosť diskutovať v efektívne rozčlenených skupinách 
o možnostiach vzájomnej spolupráce, vytváraní spoločných projektov a prispôsobovaní vlastných aktivít tak, aby naozaj dosiahli želanú zmenu.

Jej súčasťou bude 
aj prezentácia interaktívnej online mapy, ktorá podporí konkrétne prepájanie jednotlivých aktérov v ich preferovaných tematických oblastiach záujmu. Zámerom je nielen otvorenie diskusie o aktuálnych potrebách vzdelávania, ale tiež priestor na rozvíjanie ďalších aktivít aj po skončení konferencie.

Účasť na konferencii je potrebné potvrdiť vyplnením nasledujúceho formulára: https://forms.gle/TDFAKC4hL4DoQRFu8. Odborná aj laická verejnosť bude mať v priebehu konferencie možnosť pýtať sa otázky prostredníctvom platformy Slido a dostať tak odpovede na otázky o aktuálnych problémoch či možnostiach na zlepšenie v oblasti vzdelávania.

Učiaca sa Trnava je projekt rozvoja celoživotného učenia sa a vytvárania učiaceho sa mesta, ktorého súčasťou je tvorba stratégie výchovy a vzdelávania, networking vzdelávacích inštitúcií, ale aj organizovanie festivalu učenia sa.

Sekundárnym cieľom je tiež zapojenie Mesta Trnava do medzinárodnej siete učiacich sa miest, zastrešenej Inštitútom celoživotného vzdelávania UNESCO.

Viac informácií o presnom harmonograme konferencie, ale aj iných aktivitách, ktoré pripravuje projekt Učiaca sa Trnava, nájdete na webstránke www.uciacasatrnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2022 16:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.