reklama

Prezident Andrej Kiska navštívil UCM v Trnave

Prezident Slovenskej republiky, Andrej Kiska, prijal pozvanie UCM v Trnave a zúčastnil sa stretnutia so študentmi v priestoroch univerzity na Bučianskej ulici.

Andreja Kisku privítal rektor univerzity Jozef Matúš a za prítomnosti prorektorov a dekanov odovzdal vzácnej návšteve pamätnú medailu UCM v Trnave pri príležitosti 20. výročia založenia univerzity.

„Ako pamiatku na tento deň sa pán prezident podpísal do kroniky univerzity, a tak je spomienka na návštevu najvyššej hlavy Slovenskej republiky, prezidenta Andreja Kisku, uschovaná ako dôležitá udalosť v dejinách univerzity,“ informovala referentka styk s verejnosťou UCM v Trnave Zuzana Masáková.


Hlava štátu s rektorom univerzity Jozefom Matúšom

Po oficiálnom privítaní sa prezident presunul do veľkej auly, kde sa konala najpodstatnejšia časť jeho návštevy – stretnutie a diskusia so študentami.

A. Kiska, ktorý pôsobil v spoločnosti mladých uvoľnene, rozprával predovšetkým o budúcnosti. Na vlastnom príklade sa snažil inšpirovať mladých ľudí, aby usilovne pracovali na tom, čomu veria a nedali sa odradiť neúspechmi.

Pretože prekážky sa objavia vždy, ale iba tí, čo sa postavia, keď spadnú, môžu na konci uspieť. Posledné minúty návštevy patrili študentským otázkam, po zodpovedaní ktorých pán prezident návštevu univerzity ukončil.

UCM v Trnave bola zriadená v roku 1997 a dodnes úspešne ponúka študentom možnosť študovať zaujímavé programy na štyroch fakultách – na Filozofickej fakulte, Fakulte sociálnych vied, Fakulte masmediálnej komunikácie a Fakulte prírodných vied a na Inštitúte fyzioterapie, balneo lógie a liečebnej rehabilitácie v Piešťanoch.

Prezident Kiska v priestoroch auly počas diskusie so študentmi UCM

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2017 6:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prezident Andrej Kiska navštívil UCM v Trnave”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.