reklama

Prezident Andrej Kiska strávil celý deň v Trnave, oficiálnu návštevu začal na radnici

AKTUALIZOVANÉ

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska absolvoval v utorok 22. marca celodennú návštevu Trnavy a okolia. Pracovnú cestu začal na trnavskej radnici, kde sa stretol s predstaviteľmi mesta.

Oficiálna návšteva hlavy štátu začala v presne stanovenom termíne o 9. hodine, kedy pred trnavskú radnicu dorazila prezidentská kolóna.

Prezidenta privítal primátor Peter Bročka a Detský folklórny súbor Trnavček.

„Stretávať sa s ľuďmi po celom Slovensku, navštevovať, mestá, obce aj malé osady, pýtať sa čo ich trápi, čo ich teší, aj to je mojím cieľom. Trnava je mestom, ktoré má zaujímavý príbeh a vývoj a teší ma, že je tu vysoká občianska angažovanosť, kde aj primátor vyšiel z tohto prostredia. Pracuje tu nové vedenie, mám informácie o mnohých združeniach a aktivitách, ktoré tu fungujú. Rád som sa dozvedel niečo nové, moja návšteva pokračuje, čaká ma ešte mnoho zaujímavého,“ komentoval na nádvorí radnice krátko po stretnutí s primátorom Petrom Bročkom, viceprimátorom Tiborom Pekarčíkom a pracovníkmi mestského úradu Andrej Kiska.

Ako poznamenal T. Pekarčík, stretnutie sa nieslo v príjemnej a neformálnej atmosfére. „Pána prezidenta zaujímala téma školstva, sociálnej oblasti a rozvoj Trnavy a celého regiónu. Teší nás, že pán Kiska mal informácie o aktuálnom dianí v Trnave,“ zhodnotil.

Na Andreja Kisku čakalo pred radnicou asi stovka zvedavcov, medzi nimi aj malá skupinka s transparentom „Žiadame vystúpenie Slovenska z NATO – Nechceme základne“.

kiska-tt-1

kiska-tt-2

kiska-tt-3

kiska-tt-4

kiska-tt-5
Andrej Kiska na trnavskej radnici

Predpoludním nasledovali kroky prezidenta na návštevu Trnavskej arcidiecéznej charity, dopoludnia ešte návštívil študentov Obchodnej akadémie v Trnave.

Počas návštevy Trnavy sa vyjadril aj k tragédii v Bruseli. „Je otrasné, že aj v modernom svete sa stále nájdu ľudia, ktorí dokážu spáchať takéto teroristické činy. Každý takýto čin by mal všetkých v Európe povzbudiť ešte k väčšej jednotnosti, solidarite a spoločnému boju proti extrémizmu. Musíme byť opatrní, musíme si dávať pozor, ale nesmieme dovoliť, aby nás premohol strach,“ uviedol slovenský prezident.

Popoludní sa Andrej Kiska stretol s predstaviteľmi a zamestnancami závodu PSA Peugeot Citroën, navštívil aj obec Biely Kostol.

V automobilke si prezident pozrel pripravovaný model značky Citroën, ktorý sa začne vyrábať na konci roka 2016. Vedenie automobilky pri príležitosti návštevy hlavy štátu oznámilo zvýšenie objemu produkcie vozidel na tento rok z pôvodných 290 000 na 315 000 vyrobených áut.

Na záver celodenného programu absolvoval slovenský prezident podvečernú diskusiu s poslancami mestského zastupiteľstva a občianskymi aktivistami v kaviarni na Trojičnom námestí.

Príchod A. Kisku do Bieleho Kostola:

Prezident SR v Bielom Kostole

Historicky prvá návšteva prezidenta SR v Bielom Kostole

Posted by Biely Kostol on 22. marec 2016

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2016 10:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prezident Andrej Kiska strávil celý deň v Trnave, oficiálnu návštevu začal na radnici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.