reklama

Prezident Kiska navštívil Trnavu

Niekoľko týždňov pred skončením svojho funkčného obdobia navštevuje prezident SR Andrej Kiska jednotlivé samposprávne kraje. V utorok 21. mája 2019 popoludní rokoval v Trnave s predsedom Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozefom Viskupičom a vo večerných hodinách sa zúčastnil v Divadle Jána Palárika stretnutia s osobnosťami trnavského kraja.

V priestoroch Úradu TTSK prezidenta privítal župan Jozef Viskupič a štyria vicežupani – József Berényi, Marek Neštický, Pavol Kalman a Roman Sova. A. Kiskovi predstavili činnosť a plány trnavskej župy, ako aj aktuálne problémy kraja.

„Teší ma, že v prezidentovi nachádzame porozumenie a podporu pri riešení problémov v kompetenčných oblastiach župy. Od nástupu do funkcie župana som sa mohol s pánom prezidentom stretnúť už niekoľkokrát, a tak ako dnes, vždy išlo o konštruktívny dialóg. Pán prezident sa predovšetkým zaujímal o našu predstavu o riešení dopravnej situácie v kraji, špeciálne o víziu obchvatov Hlohovca a Senice,“ povedal J. Viskupič.


Prezident Andrej Kiska v spoločnosti župana Jozefa Viskupiča počas mediálneho brífingu

Popri problémoch trnavskej župy v oblasti cestnej infraštruktúry, témou rokovania boli aj ďalšie aktuálne otázky v oblastiach životného prostredia, školstva, či kultúry.

Župan Viskupič načrtol aj témy rezonujúce na stretnutiach združenia samosprávnych krajov SK8, ktorému predsedá. SK8 presadzuje prijatie zmien v systéme financovania údržby a modernizácie ciest II. a III. triedy.

Kraje tiež aktívne pristupujú k téme kvality životného prostredia a ochrany vôd, k čomu sa minulý týždeň zaviazali podpisom tzv. zeleného memoranda v Košiciach.

„Financovanie našich samospráv nepostačuje na to, aby samé vykryli tak dôležitú a náročnú tému, ako sú cesty. Je to téma, ktorou sa nám treba vážne zaoberať. Na Slovensku skoro 30 percent obyvateľov a domácnosti nemá možnosť pripojenia na verejnú kanalizáciu. Toto je veľké zadanie, aby sme tam, kde nedokážeme vybudovať verejnú kanalizáciu, vytvorili systém podpory, aby si občania a obce vedeli s týmto problémom dať rady a potrebujú k tomu našu finančnú podporu,“ povedal prezident SR A. Kiska.

Po ukončení návštevy sídla Úradu TTSK sa prezident presunul do centra mesta, kde v Divadle Jána Palárika hodnotil uplynulých päť rokov v prezidentskom úrade a diskutoval s pozvanými hosťami o súčasnom dianí na Slovensku.

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2019 0:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.